מדריך

בנות העיר

שלוש יצירות מחול של מיה שטרן, מיכל הרמן ואודליה קופרברג כחלק מפסטיבל מחולוהט בסוזן דלל

סוזן דלל, תל אביב, 02-08-2008 21:00
בנות העיר

מיה שטרן -  אולימפיה/ בכורה: תרועת הנצחון הנשמעת ברגעי השיא, כשתחושת השלמות וההישג מענגת את הגוף ומשכרת, אינה מושגת לעולם היא אשליה. כוריאוגרפיה וביצוע : מיה שטרן. מוזיקה : Tied + Tickled Trio - Aelita. מוזיקה מקורית : קובי בן עזרא. עיצוב במה : מיכל הלפמן. עיצוב תלבושות : מיקי אבני.  

מיכל הרמן - רעב: "להרגיש הכל בכל הדרכים, לחיות הכל מכל הצדדים, להיות אותו דבר בכל האופנים האפשריים בכל הרגעים ברגע ערטילאי אחד, שופע, שלם ומרוחק". מתוך: מה עשיתי מן החיים, פרננדו פסואה   כוריאוגרפיה: מיכל הרמן. רקדנים יוצרים: לי מאיר, טקנורי קוואהרדה, מיכל הרמן. מוזיקה מקורית: רועי ירקוני. עיצוב תלבושות: MIZO. ניהול חזרות: אלון שוובה. היצירה הועלתה במסגרת פסטיבל הרמת מסך 2008    

אודליה קופרברג- משלוש יוצאת אחת: שלוש רקדניות חסרות בית, חסרות שייכות. כמו ילדות רחוב, כדי לצאת מהחלל-מצב בו הן נמצאות עליהן לתקשר עם החוץ. אולם, השפה הפיזית לה הן מחויבות מכורח הנסיבות היא טריטוריאלית, כזאת שנאבקת לנכס פיסות מאותו חלל ולהפכן לפרטיות. באופן אירוני, אותה התנהלות טריטוריאלית שמאפשרת קרעי הגנה ופרטיות ארעיים היא גם זו שמתנגשת עם הרצון העמוק וההכרחי לתקשר עם העובר ושב. היצירה מתעסקת ביחס שבין השפה התנועתית של הרוקד ו`המתנהג`. על הבמה כעשרה אנשים (אינם רקדנים), שחוצים את הבמה ומייצרים אינטראקציות עם הרקדנים. אותם עוברי אורח אינם מתקשרים באותה שפה פיזית כשל הרקדנים, ועל אף שכולנו משתמשים באותו גוף כמדיום, הפער בין אותן שתי שפות תנועתיות מוליד שתי זהויות נפרדות: הרוקד והמתנהג. לכן, המפגשים ביניהם הם לעיתים מנוכרים ואף אלימים, אך יחד עם זאת מעוררי תקווה למפגש כן.

בנות העיר, יום שבת ה-2.8, 21:00, סוזן דלל, יחיאלי 6, תל אביב

תגובות