מדריך

מדעי החלום

אולריך שנאוס, הנסיך המר-מתוק של האלקטרוניקה האירופאית מגיע לארץ להופעה מרגשת עם סאונד חלומי ומלטף

אוגנדה, ירושלים, 30-07-2008 21:00
מדעי החלום

אולריך שנאוס נולד בקיאל בצפון גרמניה. הוא גדל והושפע מלהקות כמו מיי בלודי ולנטיין, צ'פטרהאוס, טנג'רין דרים, אל.אפ.או ועוד. בגיל צעיר יחסית הוא עקר לברלין והחל להפיק מוזיקה ולתקלט. הוא הספיק לשחרר מוזיקה דרך פסאודונים רבים בלייבלי טכנו ודראם אנד בייס, בין היתר בלייבל הנחשק "גוד לוקינג" של ביוקאם והלייבל פורץ הדרך "פורס טראקס".

בשנת 2001 שנאוס משחרר את אלבום האמן הראשון שלו תחת שמו המלא, בלייבל המוערך "סיטי סנטר אופיסס". האלבום זכה להצלחה גדולה וזיכה את אולריך במעמד של דמות קאלט בסצנה האלקטרונית. האלבום Far Away Trains Passing By חדר אט אט לתודעת המאזינים והפך לקלאסיקה. באלבום זה באים לידי ביטוי הסמננים שהפכו לסימן ההיכר שלו: עיבודים עמוקים ומלטפים, מלאי רגשי ואלגנטיים.

אלבומו השני A Strangely Isolated Place נתן לו את הדחיפה קדימה לכיוון סצנת הרוק האלטרנטיבי. האהבה לענקי אינדי כמו איבו ווטס, קווין שילדס (מיי בלודי ולנטיין) ורובין גאטרי יצרה אלבום מלא רגש עם סאונד מלא כוח ועוצמה. זהו אלבום יוצא דופן שאינו מתיישב על נישה מסוימת. ההצלחה של האלבום הפכה אותו לדמות מרכזית בסצנה האלקטרונית עם רמיקסים מענקים כמו סאשה והחתמת קטעים כמעט לכל לייבל או אוסף אפשרי. על הדרך הוא מקליט רמיקס משובח לדפש מוד, הופך להיות אחד מהאמנים הקבועים בפסטיבל הביג צ'יל, נכנס למצעדי פיזמונים ומוכר קטעים לפרסומות ברחבי העולם. ההצלחה של האלבום הייתה כה גדולה שהוא הוצא מחדש בידי דומינו לייבל בעל הפצה הרבה יותר גדולה ורצינית והמשיך להציג מכירות מעולות.

בשנה האחרונה הוא שיחרר את אלבומו השלישי Goodbye בלייבלים אינדפנדייטה (שם חתומים טרוויס) ודומינו (פרנז פרדינד, ג'וניור בויז ופורטט). האלבום מהווה עבורו סגירה של טרילוגיה וסוף של תקופה. הרעיון של חיבור בין אלמנטים של שיר אינדי-רוק ומוזיקה אלקטרונית נלקח עד לקצה. באלבום הזה אולריך יוצר אלבום מלא חיות וסאונד שמן יותר. הגיטרות גדולות יותר מאי פעם, הקלידים גם הם תופסים יותר נפח. האווירה יותר פסיכדלית ועוטפת את המאזין בצמר גפן (מר) מתוק.

בנוסף - יאיר עציוני בסט לייב עם קטעים מאלבומו החדש ואנה וספארק או בתקלוט בק טו בק.

שנאוס אולריך, יום רביעי ה-30.7, 21:00, אוגנדה, אריסטבולוס 4, ירושלים

תגובות