מדריך

הכל יכול

דיג'יי Sinden הבריטי קופץ לביקור ומביא איתו סט שמחבר היפ הופ, דאנסהול, גריים, אלקטרו, בולטימור, האוס, אינדי רוק ודאבסטפ

ברזילי, הרכב 13, תל אביב, 25-07-2008 23:30
הכל יכול

סינדן התחיל את דרכו כדיג'יי מקצועי לפני לא הרבה יותר מחמש שנים, אם כי תמיד היה מחובר לתרבות הדאנס והמועדונים על גווניה הרבים. סביב 2005, בזמן שהוא מתפרנס כמוכר בחנות וכחלקן פליירים, פגש במקרה את פליקס מבייסמנט ג'אקס, שכמוהו חולש על תחום מוזיקלי רחב בהרבה מזה שאיתו הם מזוהים. בעקבות החיבור הוא הוזמן לשמש כרזידנט בליין מסיבות חודשיות שלהם בבריקסטון, שנודעו בפראותם האנושית והמוזיקלית.

באותו זמן סינדן וכמה חברים מפיקים/דיג'ייז מתחילים להתגבש סביב כמה לייבלים שהם מקימים, כמו Loungin, Counterfeet, ו-Dubsided ובמקביל הופכים צ'יק צ'ק לרמיקסרים מבוקשים (ליידי סובריין, M.I.A, מרי גיי בלייג', בונד דה רול). לצד חבריו השונים הוא מתחיל לפתח סגנון שנע מהיפ הופ אמריקאי, דאנסהול ג'מייקני, אלקטרו, רייב, האוס, טכנו, גטו-טק ו-Juke מדטרויט ושיקגו, ברוקן ביטס, דאבסטפ, גאראג' וגריים שמתערבבים יחדיו בהפקות שמהלכות על החיבור שבין מוזיקת "קלאב" מסורתית לבאסים הכבדים שחודרים חזק למרכז זירת המועדונים.

בזמן ביקורו בארץ ב-2006 (כאורח של בוטניקה) הוא משמיע קטע בשם "ביפר" - בעצם גרסה קלאבית לקטע היפ הופ אמריקאי של הראפר Fam-lay לבית הנפטונז, שמחזירה לעניינים את סאונד ה-UK-גאראג'/2-סטפ מסוף הניינטיז. הקטע המדבק הזה הופך תוך כמה חודשים ללהיט עצום באנגליה, כזה שעושה את דרכו מהמועדונים לרדיו ולא להפך. עד כדי כך, שבזכותו מוחתמים סינדן והקאונט אוף מונטה קריסטאל בלייבל האינדי דומינו.

לפני שבוע יצא האלבום של פרויקט Machines Don't Care, שהוא פרויקט קטעי קלאב מגוונים שנעשים כולם בהפקה משותפת של כמה אנשים כל פעם - שמלבד סינדן וחבריו הקרובים באנגליה כולל גם אמנים כמו איי-טראק, דרופ דה ליים, יוקסק ונוספים. כמו כן, ממש בקרוב עומד לצאת רמיקס של סינדן לביורק, אחת שתמיד נמצאת עם אצבע על הדופק בכל הקשור לרמיקסים שהיא מבקשת.

כעת בשיא הצלחתו באנגליה, הוא קופץ לביקור גם אצלנו. נדב רביד ואמיר אגוזי, Botanika Crew, יחממו.

Sinden, יום שישי ה-25.7, 24:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב.

תגובות