מדריך

עולים באש

FIREWATER האמריקאיים קופצים לביקור בישראל, להופעה שתשלב ספיי ג'אז, סקא, בוליווד, סלסה, קברט ופולק רוסי

לבונטין 7, תל אביב, 21-07-2008 21:30
עולים באש

FIREWATER  הוקמה ב1997 בברוקלין ע"י המנהיג לשעבר של ההרכב Cop Shoot Cop, טוד איי (Tod A), מייד אחרי שנתקל בארגז קסטות ישנות של מוזיקה מזרח אירופאית והתאהב במלודיות העצובות שמחות. טוד החליט לשלב את המלודרמה והמסתורין הקומי-טרגי עם האנרגיות של אהבתו הראשונה: הפאנק-רוק. כשיצא האלבום הראשון של ההרכב  Get Off The Cross (We Need the Wood for the Fire המבקרים והמעריצים היו נלהבים ומבולבלים - איך מסווגים כזה סוג של מוזיקה?

 

10 שנים (וחמישה אלבומים) אחרי, הרעיון המטורף של טוד כבר לא נשמע כ"כ מטורף, ולהקות דומות כמו "גוגל בורדלו", "בלקן ביט בוקס" ו"ביירות" החלו לצוץ. האלבומים הבאים:The Ponzi Scheme, Psychopharmacology, The Man on the Burning Tightrope, Songs We Should Have Written התאפיינו במיזוג מוזיקלי מיוחד של ספיי ג'אז, סקא, בוליווד, סלסה, קברט, בנדה ממקסיקו, ופולק רוסי שיצר את הסאונד הייחודי והמובהק שהוא כולו 100% Firewater.

ההרכב ניזון תמיד משילובים מוזרים של ז'אנרים שונים. חלק מהשירים נשמעים סדוקים, חלקם אפילו ברוטאליים אבל תמיד מכילים יופי והומור, ויחד עם קולו המחוספס והעמוק של טוד שמזכיר לעיתים את טום וויטס הצעיר הם מהפנטים וסוחפים. 

 

ב-2005 יצא טוד ל-3 שנים של מסע במזרח אסיה, בטורקיה ובישראל, עם כמה מיקרופונים ומחשב נייד. במהלך המסע, הקליט טוד מגוון מיוחד ונדיר של מוזיקאים מהאזור והדגימות מהמסע נכנסו לאלבום החדש של ההרכב שיצא השנה תחת השם:  "The Golden Hour". תמיר מוסקט (בלקן ביט בוקס) המתופף לשעבר  של Firewater , אחראי להפקה המוזיקלית של האלבום החדש  בו הוא גם מנגן יחד עם מוזיקאים מ-5 מדינות שונות.

טוד איי - שירה / רעות רגב - טרומבון / אורי כינורות - גיטרה / ג'וני קאלסי - כלי הקשה / יאן מארק בוטי - תופים / אריק סנקו - בס

מופע פותח: םאניק אנסמבל

פיירווטר בישראל, יום שני ה-21.7, 21:30, לבונטין 7, תל אביב

 

תגובות