מדריך

מסביב לעולם

אנסמבל טרה רוסה, אוי דיוויז'ן, מארש דונדורמה וטריביט בצהריים של הופעות חינמיות, כחלק מפסטיבל הקיץ של הצוללת

הצוללת הצהובה, ירושלים, 18-07-2008 13:00
מסביב לעולם

אנסמבל טרה רוסה : אנסמבל המנגן ויוצר מוסיקה מקורית המושפעת מתרבויות מוסיקליות שונות ממערב וממזרח. כל חברי ההרכב מתגוררים בירושלים וסביבתה ומכאן גם שם ההרכב - טרה רוסה - אדמה אדומה שהיא הסוג הנפוץ ביותר בהרי ירושלים ומהווה קרקע פורייה לחקלאות. המוסיקה של טרה רוסה מנסה ליצור דו שיח ייחודי ורענן בין המסורות השונות מהן באים חברי ההרכב ולנסות למצוא את האמת הפשוטה שמאחדת בין כולם.

  

אוי דוויז'ן: הבחורים הצעירים מנגנים מוזיקה יהודית מזרח אירופאית ביידיש ורוסית כפי שנוגנה בראשית המאה ה- 20, מה שנהוג לכנות כליזמר. הלהקה הוקמה כשכמה מהכישרונות הגדולים של עולם המוזיקה הישראלית חברו על מנת לספק את תאוותם למוזיקה יהודית. מאז, אין הופעה שחולפת ללא מחיאות כף נלהבות מצד הקהל וריקודי מעגל ספונטאניים. אוי דוויז'ן לא מנגנים כליזמר "מודרני" או משלבים סגנונות, אלא מבקשים לשחזר במדויק את המוזיקה שהולכת ונכחדת שניגנו אבות אבותיהם בימים שלפני המלחמה באירופה. החומרים של הלהקה הם שילוב של קטעים אינסטרומנטאליים ושירים שנוגנו בחתונות, בתיאטרון היידי ובשאר אירועים לצד שירים רוסיים. הביצועים מבקשים להישאר נאמנים למקור והם תוצאה של האזנה מוקפדת להקלטות ישנות ונדירות. 

מארש דונדורמה: מארש דונדורמה לא נחה לרגע. מאז שהחלו את דרכם ברחוב הירושלמי, הספיקו חמשה עשר חברי התזמורת המרתקת הזו להשיק שני אלבומים מצליחים, להשתתף בפסטיבלים גדולים באירופה ובצפון אמריקה, ולהופיע בכל רחבי הארץ. עתה, אחרי שהוציאו את אלבומם השני "טעמים חדשים", ועם שובם מפסטיבל הג'אז במונטריאול, מזמינה אתכם מארש דונדורמה למסיבת גרוב חגיגית שתכלול חומרים משני האלבומים ולערב מלא שמחה והפתעות!

TriBeat : מסיבה שבטית - בהופעה גרובית, עוצמתית, מפנקת וייחודית של מוסיקה שבטית אנרגטית, עם השפעות של פאנק, דאב וטראנס. יוצרים חוויה שמאפשרת לגוף להוציא הכל, להיות עם עצמי בעיניים עצומות, לפקוח אותן ולהיות בשבט. מסיבה חיה בלי הפסקות, בלי דיבורים בלי פשרות, מוסיקה שמגדירה מחדש את המונח טראנס.

תקלוט: DJ מורן פז

צהריים עולמי בצוללת, יום שישי ה-18.7, 13:00, הצוללת הצהובה, הרכבים 13, ירושלים

תגובות