מדריך

שובר מסך

שישה יוצרים המתאפיינים בשימוש בכלים אישיים שפיתחו, ייצרו בזמן אמת, תוך שיתוף פעולה בין פרפורמר וידאו לפרפורמר אודיו

לבונטין 7, תל אביב, 18-07-2008 16:00
שובר מסך

האירוע "שובר מסך" יאחד למשך אחר צהריים אחד מספר יוצרי אודיו-וידאו שהופיעו בשנים האחרונות בארץ ובעולם, המתאפיינים בשימוש בכלים אישיים לחלוטין שפיתחו בעצמם לשם עבודה חיה, רב חושית ופלסטית הנעה במנעדים הרחבים שבין דוקומנטציה אקספרסיבית, עבודת גוף, חלומות אורבניים קודרים ומפורקים וברוטליות מינימליסטית של רעש אודיו-ויזואלי. כל העבודות נוצרות בזמן אמת, תוך שיתוף פעולה בין פרפורמר וידאו לפרפורמר אודיו.

האמנים המשתתפים:

רן סלוין -  וידיאו \ סאונד   +  עופר ביימל - תופים

רן סלוין הוא אמן וידאו, סאונד ומדיה חדשה, סרטיו ומופעי הוידאו-סאונד שלו הוצגו בשנים האחרונות בביאנלות, בתי-קולנוע, גלריות, מוזיאונים ופסטיבלים רבים בארץ ובעולם. הדימויים הפאנטסמגוריים שסלוין מרכיב תוך כדי תנועה במרחבים האורבניים, חולמים את עצמם, תוך הסטה מתמדת מן הפנים אל החוץ וההפך. סלוין מציג סיפורים א-לינארים דרך שיטפון של דימויים אשר משוחררים מקורדינטות של זמן ומקום דרך תוכנות מודולריות, אשר הופכות את השימוש בוידאו לכלי חי, בימתי ופרפורמטיבי.

עופר ביימל הוא  מתופף, פסנתרן, בוגר המסלול לקומפוזיציה באקדמיה למוסיקה בירושלים. חבר בהרכבים: Tanakaו-Limbs 24. אחד האחראים על הארגון והניהול האמנותי של קונצרטים במתחם "פירמידה" בחיפה, ועל ה-"Tel Aviv Meetings" בגדה השמאלית בתל אביב. נגינתו של ביימל  מתאפיינת ברב שכבתיות וביצירת מרקמים של צלילים שמתוכם בוקעות תבניות הקצב ולתוכם מתפרקות שוב.

רן סלוין ועופר ביימל ינגנו אימפרוויזציה חד פעמית בין וידאו, אלקטרוניקה ותופים.

נדב עשור - וידיאו \ סאונד +  דניאל דוידובסקי - סאונד \ סקסופון סופרו

ניאל דוידובסקי ונדב עשור הם אמני סאונד ווידאו-פרפורמנס, המשתפים פעולה מזה מספר שנים, במסגרתן הציגו במגון פלטפורמות ביניהן מרכזי אמנות ומוסיקה, פסטיבלים וגלריות. שיטת עבודתם עם חומרי הסאונד והוידאו איתם הם מופיעים, מחברת פעולה "פיזית" מאולתרת, עם פרגמנטים אורבניים ואישיים, באמצעות כלים אלקטרוניים הנבנים ומשתנים מעבודה  לעבודה.  בערב הנוכחי יעבדו עם מערכת הדוגמת את גופם בזמן אמת, כך שישמש כקליפה לחומרים ארכיטקטוניים ודוקומנטריים שצולמו ברחובות הזועמים של רמת גן / גבעתיים. זוהי הופעה אחרונה בישראל לשנה הקרובה עבור נדב, הנוסע ללארה"ב.

 

עמוס אלמליח - וידיאו  +  ערן זקס - סאונד \ no-input mixer

עמוס אלמליח הוא אמן דיגיטלי המתגורר בניו יורק, מפיק ויוצר וידאו אמנות ומוזיקה. עבודותיו מוצגות מחוץ לישראל מזה שבע שנים. עבודותיו האודיו-ויזואליות של אלמליח שואפות לאורגני אולם לעיתים מאופיינות בברוטליות  של מנימליזם ישיר. השילוב של עולם הDJ/VJ ואמנות ממוחשבת נגלה דרך מצע של דימויים ומצלולים פרי תוכנה שפותחה בידי האמן.

ערן זקס הוא מוסיקאי, מלחין ואמן סאונד. שיתף פעולה עם אמנים רבים וידועי שם מתחום המוסיקה האלקטרונית, ניסיונית ואלקטרו-אקוסטית. מופיע בפסטיבלים בארץ וברחבי העולם. בעבודותיו, זקס מנגן בכלי נגינה ייחודי הנקרא  "no-input mixer". טכניקת הנגינה שפותחה על ידיו מפיקה מהכלי מנעד צלילי שנע בין הסובטילי והמינימליסטי ועד מסות אימתניות של תדרים נמוכים.

שובר מסך, יום שישי ה-18.7, 16:00, לבונטין 7, תל אביב

תגובות