מדריך

חגיגת סימפולים עם Daedelus

Daedelus מגיע עם קופסת הפלאים המוזיקלית שלו, אמן הסמפלרים המקומי דיגיטל_מי משיק אלבום, רדיו טריפ, הצב והצפרדע מתקלטים גם כן. כולם יחד ב-The Block

הבלוק, תל אביב, 18-07-2008 23:00
חגיגת סימפולים עם Daedelus

אלפרד דרלינגטון, להלן דאדלוס, נולד בסנטה מוניקה ב- 1977 ואובחן כמוזיקלי בצורה יוצאת דופן מגיל צעיר מאוד. הוא גדל כג'אזיסט וניגן על מספר כלים, אולם הוא מעולם לא נטה אחר דרך זו ופיתח אובססיות למיתולוגיות יווניות (להלן הכינוי), בגיל 15 במהלך טיול באנגליה נחשף לתחנת רדיו פירטית ששידרה רייב והרדקור וחווה הארה מוזיקלית.

עם חזרתו לארה"ב היה חבר בלהקות רוק, ג'אז וסקא בהן נהנה אך הרגיש מוגבל. הוא התחיל להקשיב לאמנים של נינג'ה טיון והתחיל לתקלט דראם נ' בייס תחת השם "דאדלוס". ב- 99 התחיל לתקלט ב-dublab.com והתחיל לייצר דמואים, שני קטעים שלו יצאו באוסף בלוס אנג'לס וגרמו ל- Plug Research להחתימו שם הוציא את אלבום הבכורה "Invention". ב- 2003 הופיע לראשונה עם המצאתו ה-Monome Box שהיא להגדרתו: "כלי אלקטרוני בלתי מסורתי שלמעשה מאפשר אילתור מאסיבי". קופסת הפלאים המהפכנית שלו משמשת אותו מאז ויוצרת חווית לייב מרגשת בכל הופעה שלו.

מאז הוציא מספר אלבומים והוחתם בלייבל נינג'ה טיון שכל החתמה שלו היא תו תקן לאיכות ומצוינות מוזיקלית. אלבומו הראשון בלייבל "Love to Make Music To" זכה לביקורות מצוינות ומאז יצאו עוד חמישה ושורה של רמיקסים. אלבומו "Exquisite Corpse" הציג אמנים דוגמת TTC, Mike Ladd ואחרים. בשנה שעברה הוציא אלבום חי בשם "Live At the Low End Theory".

המוזיקה שלו היא פוסט מודרניזם בשיאו - צינית, מודעת לעצמה, חדשנית, אך מסתמכת וניזונה משורשים, מהעבר. דאדלוס הוא אמן מקורי, יוצר ז'אנר, גאון בתחומו ודמות משפיעה על עשרות מפיקים ומוזיקאים מוערכים.

לארץ יגיע להופעה אחת בתל-אביב בערב לרגל חגיגת אלבומו הראשון של אמן הסמפלרים התל-אביבי - דיגיטל_מי, שי ליברובסקי. אלבומו ייצא דרך אודיו מונטאז' - פוסט-לייבל שעד היום הוציא את שני האלבומים של הצמד רדיו-טריפ ושלושה אלבומים של התפוחים ומתכנן להתרחב. דיגיטל_מי ורדיו טריפ מכינים סטים מיוחדים לערב זה, ויחממו את דאדלוס לפני עלייתו. הצב והצפרדע לבית טבק יתקלטו אחריו.

 

דאדלוס בהופעה, יום שישי ה-18.7, 23:00, הבלוק, דוד חכמי 35 תל אביב.

תגובות

  • כרטיס להופעה היום

    איפה משיגים כרטיסים ?

    lior , 19-07-2008 05:13