מדריך

מרסליס ג'אם

הסקסופוניסט בעל השם העולמי, ברנפורד מרסליס, זוכה 3 פרסי גראמי, מגיע לארץ להופעה חד פעמית

המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב, 17-07-2008 20:00
מרסליס ג'אם

הסקסופוניסט בעל השם העולמי ברנפורד מרסליס, נולד ב-1960 בניו אורלינס לאחת המשפחות המוזיקליות והמכובדות בעיר. כבר מגיל צעיר התעניינותו במוזיקה הייתה מרובה. הוא זכה בפרס הגראמי 3 פעמים, וממשיך להוכיח את כישוריו כנגן, מלחין ויוצר. הלייבל שהקים בשנת 2002 אפשר לו להפיק פרויקטים אישיים שלו, פרויקטים נוספים לאמני ג'אז חדשים ומבטיחים ופרויקטים לאומנים ותיקים בעלי שמות עולמיים. מרסליס זכה להכרה לראשונה במהלך עבודתו עם ה- ART BLAKEY'S JAZZ MESSENGERS ועם אחיו וינטון, כאשר הרכיבו חמישייה מוזיקלית בתחילת שנות ה-80. הרבה לפני שהקים הרכב משלו.

מרסליס הופיע והקליט עם אמני ג'אז גדולים ורבים כגון מילס דויס, דיזי גילספי, הרבי הנקוק וסוני רוליס. מרסליס, המוכר ברוחו החדשנית ובקו המוזיקלי המיוחד, מחלק את זמנו באופן שווה בין הופעות במועדונים ובאולמות גדולים נחשבים ויוקרתיים במופע ג'אז עם ה- QWARTET, אחד מההרכבים המובילים בשני העשורים האחרונים, שם התארח כסולן, ובין הופעות עם להקתו Buckshot Lefonque בהם הוא מביא לידי ביטוי את גישתו המיוחדת למוזיקה. אלבומיו האחרונים זכו לשבחים, ובמיוחד אלבומו האחרון BRAGGTOUN שהיה מועמד לפרס הגראמי היוקרתי, וידוע כהישג הכי גדול שלו עד היום.

הוא מסור ומחויב לשינוי עתיד הג'אז בכיתות הלימוד. הוא חולק את ידיעותיו באוניברסיטאות השונות במישיגן, סן פרנסיסקו, צפון קרולינה ועוד. הוא מביא גישה חדשה לג'אז החל בשיטות הלימוד דרך התלמידים והמאזינים, בקולג'ים, ובבתי הספר התיכוניים בעזרת ה- MARSALIS JAM תוכנית אינטראקטיבית המובילה הרכבי ג'אז להופעות בג'אם סשן במקומות קטנים.

מרסליס עוסק בפעילויות שונות ומגוונות, במשך שנתיים הוא הופיע והקליט עם סטינג, היה המנהל המוזיקלי של התוכנית של ג'יי לנו ובשנות ה-90 שיתף פעולה עם ה- GRATEFUL DEAD וברוס הורנסבי, שיחק בסרטים , השתתף בפסקול הסרט MO' BETTER BLUES ושידר ברדיו הציבורי תוכנית ג'אז.

ברנפורד מרסליס בהופעה, יום חמישי ה-17.7, 20:00, המשכן לאמנויות הבמה, שדרות שאול המלך 19, תל אביב

תגובות

  • הנחה למופע?

    יש הנחות ל ערב של מרסליס? המחיר בקופות מאוד יקר לנו!!!

    רותי, 09-07-2008 18:23