מדריך

תפוח הזהב

התפוחים משיקים חגיגית את אלבומם השלישי - Buzzin' About, ומארחים את יאיר ניצני, שלמה בר ואנדי סמית' (פורטיסהד)

ביתן 10, גני התערוכה, 14-08-2008 22:00
תפוח הזהב

לאחר שהודפס אלבומם השני של התפוחים  "Attention" במהדורת ויניל לפני כשנתיים, הפנו חברי הלהקה בת 9 החברים (מתוכם שני תקליטנים!) את מירב זמנם להפצת המוזיקה והאנרגיות שלהם בעולם. צלילי ההרכב הגיע לאוזניו של אדריאן גיבסון, אושייה מוזיקלית בריטית, שמיהר להוציא את רצועת הנושא מהאלבום על גבי תקליטון "7 בחברת התקליטים שלו FREESTYLE RECORDS. בינואר 2007 יצאה הלהקה לסיבוב הופעות בן שלושה שבועות בממלכה הבריטית,  שכלל 14 הופעות ביניהן הופעה במועדון ה"ג'אז קפה" המפורסם בלונדון. ביוני האחרון יצא סינגל נוסף שלהם - גרסת כיסוי להמנון KILLING IN THE NAME של Rage against the machine. התקליטון היה לסינגל הנמכר ביותר בלייבל והפך ללהיט בקרב די.ג'יים בעולם. 

הביקורות היללו, הקהלים השתוללו והתפוחים הקליטו אלבום שלישי. Buzzin About. הלהקה ממשיכה את חגיגת הFאנק, היפ הופ, ג'אז, רוק ואמנות התיקלוט ככלי נגינה. הסימפולים נעים בין ריי צ'ארלס למלודיות כלייזמר כשמידה של הומור והרפתקנות מרחפת מעל פני הגרוב. בתור להקה שהתחילה על טהרת האלתור המשותף התפוחים הצליחו לשמור על חדוות יצירה ואילתור נדירה. סביב ארבעה פטיפונים, עם חטיבת נשיפה חריפה ומחתרת קצב רצחנית של קונטרבס ומתופף חייתי.

בקיץ הקרוב יצאו "התפוחים" לסיבוב אירופאי נוסף, לחגוג את יציאת אלבומם החדש. בסיבוב הקרוב תופיע הלהקה במספר פסטיבלים בשלל ערי בירה אירופאיות.

 

אורחים מיוחדים: 

Andy Smith אשר החל את דרכו כדי.ג'יי חימום של הלהקה האגדית Portishead, והמשיך בתור חלק מההרכב, תרם לצליל הייחודי באלבומים ובהופעות החיות של ההרכב.  כמו כן ידוע אנדי לשמצה בתקלוטיו המגוונים והגרוביים מנשוא. 

אורח נוסף שכבר אישר השתתפותו הוא לא פחות מאשר שלמה בר (הברירה הטבעית) ולבסוף - "האשם תמיד", הלא הוא יאיר ניצני, האחד והיחיד, יבוא כמו כן לחלוק כבוד ולהופיע.                                        

על המסכים יוקרנו פירות עבודתו של VJ brand_nu, האושייה נתן ברנד.

הופעת חימום - הודסקא אקספלוסיב.

חברי הלהקה:

 יונדב הלוי - תופים וכלי הקשה, שי רן - קונטרבס, ארתור קרסנובייב - חצוצרה, ירון אוזנה - טרומבון, אולג ניימן - סקסופונים, יובל טבצ'ניק -  בריטון סקסופון, עופר "Schoolmaster" טל - פטיפונים, ארז טודרס - פטיפונים, אורי "Mixmonster" ורטהיים - סאונד ואפקטים.

התפוחים משיקים אלבום, יום שני ה-14.8, 22:00, ביתן 10, גני התערוכה, תל אביב

תגובות

  • איפה קונים כרטיים???

    אסף, 15-08-2008 01:16