מדריך

אלקטרונאוט צמרת

אורן עמברצ'י, גיטריסט יהודי-אוסטרלי שפועל בעיקר בתחום הרוק האוונגרדי והאלקטרוניקה המינימליסטית, בהופעת דואט עם כלי הקשה

אוגנדה, ירושלים, 19-10-2009 21:00
אלקטרונאוט צמרתיחצ

אורן עמברצ'י, בן למשפחה יהודית עיראקית שירדה לאוסטרליה, הוא אחד מחשובי הגיטריסטים שפעילים בתפר שבין אלקטרוניקה מינימליסטית, ג'אז חופשי ואילתור חופשי. עמברצ'י גדל על ברכי הPאנק והפרי-ג'אז, ונעשה חסיד חב"ד בגיל צעיר לאחר שהושפע עמוקות מן הרוחניות של ג'ון קולטריין. כשהיה תלמיד ישיבה בניו-יורק חי חיים כפולים: ביום היה לומד לימודי קודש ובלילה מתגנב לראות הופעות של ססיל טיילור. בתקופה זו החל להתגבש הסגנון המגוון שלו. ב - 94 שחרר תקליט פאנק רוק מבריק תחת השם Phlegm.

ב-98' הוא הוציא דיסק מופתי בלייבל Tzadik של ג'ון זורן, בשם The Alter Rebbe Niggun, מין שילוב עוצמתי ורוחני בין גיטרות ג'אזיות ותעשייתיות לדרשה קבלית. האלבומים הבאים שלו, לאחר שבהדרגה נטש את האורתודוכסיה הדתית, היו שונים מאד; אילתורים עדינים, סבלניים, מאד קשובים. עיקרון אחד שזור בעבודותיו תמיד, הניסיון המתמיד להעשיר את הצליל של הכלי ולדחוק את הנגינה בגיטרה מעבר לגבולות המוכרים, אל מחוזות חדשים. כיום הוא משתף פעולה דרך קבע עם המוזיקאים הבולטים בתחומי האילתור החופשי: ג'ון זורן,keiji haino , dave grohl,Parker  Evan, Fennesz,Otomo Yoshihide  ועוד רבים. בשנים האחרונות עמברצ'י מופיע בקביעות עם אחת מלהקות המטאל הראדיקליות והמצליחות ביותר sunn o))).

עמברצ'י הוציא לא מעט אלבומים בלייבלים שונים, האחרון שבהם, in the pendulum's embrace יצא בלייבל southern lord . האלבומים הללו הקנו לו מעמד של אחד מאמני האלקטרוניקה המינימליסטית החשובים של ימינו.

אורן עמברצ'י בהופעה, יום שני ה-19.10, 21:00, אוגנדה, אריסטובולוס 4, ירושלים

תגובות