מדריך

חולמים בצרפתית

הירושלמים מציינים את חג המוסיקה הבינלאומי בחגיגת מוסיקה ישראלית וצרפתית, עם שלל הרכבים ישראליים ושני הרכבים מצרפת

מדרחוב ש"ץ בצלאל, ירושלים, 22-06-2008 18:00
חולמים בצרפתית

ביוזמה של חברת עדן ובשיתוף עם מרכז תרבות צרפת, ארגון 'רוח חדשה' ומינהל קהילתי לב העיר, ייחנך היום המדרחוב החדש בירושלים, במתחם הרחובות המחודש ש"ץ ובצלאל הקטן. האירוע שיחנוך את המדרחוב יהיה חגיגת מוזיקה צרפתית וישראלית במסגרת חג המוזיקה הבינלאומי, משעות הערב ועד השעות הקטנות של הלילה. בנוסף למופעי הבמה בש"ץ יתקיימו במקביל, במדרחוב החדש, שלל מופעי מוזיקה ססגוניים, מופעי מחול, מיצבים ומיצגי ווידאו.

 יופיעו: בלקן במחסן אורקסטרה, ג'ירפות, טמטמה 

ושני הרכבים צרפתיים:

Elzef - הלהקה אלזף החלה את דרכה בשנת 2000 ברחובות ובפאבים של פריז, הלהקה הופיעה מאות פעמים ובנתה לעצמה דימוי כתזמורת קטנה עם אלמנטים אינסטרומנטאליים של פאנק, ראפ עם אלמנטים אוריינטאליים. אלזף מציעה מוזיקה מפתיעה ואקלקטית הניזונה מהשפעות שונות ומשונות שמקורות במקומות שונים ובתקופות שונות. התוצאה היא חדשנית וטרייה.

רביעיית אמיל פריזיאן - אחד מהרכבי הג׳אז המרגשים ביותר בצרפת כרגע.  אמיל פריזיאן הוא סקסופוניסט מוכשר שגילה את המוזיקה דרך הוריו חובבי המוזיקה, ונגנים חובבנים של ג׳אז בעצמם. הוא התחיל לנגן בחליל בגיל 3, בגיל 8 גילה את הסקסופון ובגיל 11 כבר הגיע למגמת הג׳אז בבית הספר הייחודי מסוגו בצרפת  College de Marciac המתמחה במוזיקה ובמיוחד בג׳אז, שם הוא הכיר את Julien Touery  הפסנתרן.  הלהקה מחפשת לחבר, לשבור, לסובב ולערבב יצירות כתובות עם אלתורים.

חג המוסיקה בירושלים, יום ראשון ה-22.6, החל מ-18:00, המדרחוב החדש ברח' ש"ץ ובצלאל, ירושלים

תגובות