מדריך

זה הקיו שלכם

Q-BERT, הדי ג'יי הראשון בעולם שהשתמש בפטיפון ככלי מוזיקלי בפני עצמו, מגיע להרעיד את קירות הברזילי בסט היפ הופ וירטואוזי

ברזילי, תל אביב, 04-07-2008 23:00
זה הקיו שלכם

DJ Q-BERT מגיע לארץ -

מדובר באמן שנחשב בעיני רבים לדי.ג'י הכישרוני ביותר בכל הזמנים. אדם שהגדיר מחדש את המושג די.ג'י, אדם שנחשב לג'ימי הנדריקס של הפטפונים, עבד עם הBeastie Boys, די.ג'י הTurntablism הגדול ביותר, הראשון בעולם שהשתמש בפטיפון ככלי מוזיקלי בפני עצמו והיחיד בעולם שזכה 4 פעמים בתואר 'אלוף העולם' של Technics DMC.

די.ג'י קיוברט (נולד בשם Richard Quitevis) גדל בסן-פרנסיסקו בשכונת ההיפ-הופ 'דאלי סיטי' כשבגיל 15 פגש במסיבת שכונה את DJ Mix Master Mike (ביסטי בויז) ושם 'התופעה' התחילה. קיוברט למד מהר והשניים התחילו להילחם בקרבות דיג'ייז מקומיים. שם הם המציאו את שיטת ה'שאלה ותשובה' - מייק היה מתקלט 'שאלה' וקיוברט היה מסקראץ' 'תשובה'. השניים יחד עם DJ Apollo בעצם המציאו את להקת הדי.ג'יז הראשונה בעולם Invisibl Skratch Piklz. ההרכב תפס פופולאריות עצומה בתרבות ההיפ-הופ המחתרתי של סוף שנות ה-80', שהגיע לשיאו כשקיוברט והפיקלז זכו בתואר אלופי העולם של Technics DMC ארבע פעמים ברציפות בין 1991-1994.

לאחרונה חתם קיוברט אצל ענקית המוזיקה Vestax, ויחד הוציאו סדרת פטיפונים חדשה וייחודית על שמו - QFO. ב-3 שנים האחרונות נמצא קיוברט בסיבוב הופעות בלתי-פוסק סביב העולם, והופיע באצטדיוני ענק ובכנסי מוזיקה בכמעט כל יבשת. עכשיו הוא מגיע לכאן כדי להרעיד את יסודות המועדון בסט פאנקי היפ-הופ ובסט כישורי ידיים שעוד לא נראה בארצנו הקטנה.

Q-BERT בישראל, יום שישי ה-4.7, 23:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות