מדריך

הגרמני הנוצץ

די ג'יי גליטרבאג מגיע מגרמניה כדי לחגוג את אלבומו החדש עם סט אקלקטי וספונטני של טכנו קולוני, מינימל טכנו, פופ, אלקטרו ועוד

הסניף, דניאל פריש 1, תל אביב, 10-12-2010 23:00

תגיות: גרמניה, גליטרבאג, Glitterbug, רוני שנדר

גליטרבאג (טיל רוהמן, 34) הוא אומן, מוסיקאי, תקליטן ואחד היוצרים של הפסטיבל 'סיסיידז', שחוזר אלינו בפברואר 2009. גליטרבאג כבר ביקר כמה וכמה פעמים בארצנו, הוא אומן-אורח קבוע במסיבות פאקוטק עוד מהאירוע הראשון. עם כל הפעילות החברתית והאומנותית שלו הוא תמיד הקדיש את רוב זמנו ליצירת מוסיקה. שנים רבות הוא יושב בסטודיו שלו בקלן ומפיק רצועות שיכולות להרעיד מועדון וכמו כן שירים אינסטרומנטאליים שאיתם אפשר להעביר לילה שלם בבית.

 

כבר נאמרו מילים רבות על השפעתו של גליטרבאג על ההתפתחות המוסיקלית המועדונית בארץ בכלל ובמסיבות של פאקוטק בפרט. גליטרבאג קידם את העיניין של מינימל טכנו ו'סאונד קלני' בישראל כבר מ-2002, ברגעים שתיקלט ורק מעטים היו חשופים למוסיקה הזאת באותם הימים. כמובן שמאז גליטרבאג פיתח לעצמו סאונד משלו, שכמובן לא יכול להיכנס למסגרת המצומצמת של סגנון אחד. היופי בגישה המוסיקלית שלו היא הנאיביות וההומור, העדינות והטירוף הנסתר.

 

רוני שנדררוני שנדר

Supershelter הוא אלבום הבכורה של גליטרבאג . האלבום הוא מסע עצמי למקומות רחוקים, סופרשלטר הוא הפתעה של שכבות רבות המשלבות מוסיקת האוס שנונה וחמה, להיטי מועדונים ויצירות אבסטרקטיות שיוצרות יחדיו יצירה אחת שקולה, עצמאית ואפית. כמו כל דבר שהוא גליטרבאג, supershelter, היא יצירה אינטימית של שילובים ייחודיים: האוס קלאסי וצלילי סאונד פוגשים נבל, כינורות, אקורדיון, סירות מפרש, אמביאנט אבסטרקטי ובאס עמוק ומרגש. אלו רק חלק מהנגנים בתזמורת של עולמו של גליטרבאג. supershelter הוא שילוב מפתיע של משהו נוגע שהוא בו זמנית גמלוני ואלגנטי, מקום ואווירה שמשתלטת באופן מוחלט ובעדינות יורקת אותך חזרה החוצה.

 

את השנים האחרונות גליטרבאג בילה בין הופעות בכל רחבי העולם (יחד עם אומנית-הוידיאו רוני שן דר) לבין העבודה הקשה באולפן על אלבומו החדש 

PRIVILEGE (Double CD, 2x12’’ and Digital). חלק מהאלבום הוקלט במסע ההופעות. השם של האלבום מסביר את תחושתו של האומן אסיר התודה לכל מי שתמך ביצירה שלו בדרך הלא קלה שעבר עד היום.


תגובות