מדריך

הכל מואר

מיכה ביטון (אקס טאנארא), בהופעה בעקבות אלבומו השני, "הצד המואר"

קפה ביאליק, תל אביב, 28-04-2010 22:00
הכל מואריחצ

מיכה ביטון שייך ל"דור המייסדים" של המוזיקה בשדרות. עד גיל 10 גדל ביטון בשדרות, וכבר כילד הופיע בתחרויות, פסטיבלים שכונתיים ומופעי יום העצמאות. לאחר מות אביו נשלח למשפחה אומנת , אצלה התגורר ארבע שנים. האם האומנת, הסופרת גלילה רון פדר, הפכה את סיפור חייו לסדרת הספרים הידועה "אל עצמי". באופן טבעי, ביטון היה זה שביצע את שיר הנושא בסרט שנעשה על-פי סדרת הספרים.

בחמש עשרה השנים האחרונות מתגורר ביטון במושב נתיב העשרה סמוך לשדרות , אך הוא פועל ויוצר בעיר, מתוך רצון לתרום להתפתחות התרבותית שלה. לפני ארבע שנים הגשים חלום ישן, והקים בשדרות מרכז לאמנויות הבמה אותו הוא מנהל. מרכז האומנויות שם לעצמו מטרה עליונה להמשיך להתקיים על אף ולמרות המצב הביטחוני הקשה בשדרות. המרכז אינו פועל רק כמרכז מקצועי אלה גם כמרכז חינוכי אידיאולוגי הרואה בילדים עתיד לחוסנה של המדינה, דרך התיאטרון והמוסיקה ככלי לביטוי מצוקות רגשיות ופחדים.

האלבום הראשון היה אלבומה של להקת "טאנארא" אשר מיכה היה סולנה וכתב את כל השירים בו. האלבום יצא לפני כ-12 שנים. להקת טאנארא שילבה בין מוסיקת רוק מערבית למוסיקה מקומית, ישראלית-ים תיכונית. לאחר שבע שנים בהן כתב והפיק לאחרים, חזר לבמות ב-2005 עם אלבום סולו ראשון - "נוסע בזמן". 

בימים אלו יוצא אלבומו השני, "הצד המואר", המכיל 10 שירים שאת כולם מיכה כתב והלחין, מלבד שיר אחד שכתב אהוד מנור ז"ל והלחין אריאל זילבר.

מיכה ביטון בהופעה, יום רביעי ה-28.4, 22:00, קפה ביאליק, ביאליק 2, תל אביב

תגובות