מדריך

קיס קיס, בנג בנגה!

Benga, אחד הדי ג'ייז/מפיקים המוערכים בעולם בתחום המוסיקה האלקטרונית, בא לתת סט חוצה ז'אנרים, מהיפ-הופ דרך דאבסטפ ועד האוס

קומפורט 13, תל אביב, 13-06-2008 23:30
קיס קיס, בנג בנגה!

אם יש מישהו שאחראי לכיוונים המוסיקליים שהדאבסטפ התרחב אליהם בשנה האחרונה, זהו ללא ספק בנגה. מדובר במפיק שהקטעים שלו מתנגנים בכל רחבי העולם מארה"ב דרך אירופה ועד יפן. הדאבסטפ שהוא עושה אינו נשאר נאמן לז'אנר אחד, וסביר להניח שאם אתם אוהבים היפ הופ, רגאיי, אלקטרו או האוס תהנו מהסטים שלו.

בנגה החל להפיק עוד בהיותו זאטוט בן 12. שנתיים לאחר מכן בנגה מתחיל לקפץ במועדונים (באדיבות תעודת הזהות המזויפת או האבטחה הדלילה), שם גילה את הז'אנרים הבריטים הפופולריים גאראג' ו-טו סטפ. בגיל 15, דיג'יי האצ'ה, אחד הדיג'יים המוערכים ביותר בדאבסטפ כיום, אז צייד כשרונות בלייבל ביג אפל, שם עליו את טלפיו ומחתים אותו. כבר באותה שנה מוציא בנגה את הויניל הראשון שלו. עד גיל 21 הספיק בנג'י לעבוד עם כמה מהשמות הגדולים באנגליה כגון סקרים, פלסטיז'ן, לופה, שף, האצ'ה והורספאוור.

עד היום בנגה הצליח לבסס את עצמו כאחד המפיקים הכי חדשניים ומעניינים בכל העולם. כדיג'יי, הוא חורש את העולם, מפסטיבל באוסטרליה לרייב בברלין ומשם בטיסה ישירה למסיבת רווקות בבוסטון, כולם רוצים קצת מהבנג'י. האלבום החדש שלו, "יומנו של לוחם אפריקאי" בתרגום חופשי, נותן משמעות חדשה לביטוי קרוס-ז'אנר.

את האירוע יפתחו אגוזי עם סט רגאיי-דאסטפ ואחריו הטבקיסט וולטר בסט כושר גופני עם דגש על איזור האגן.

יסגרו כלבתא בבייסלין וגאראז' שובר עצמות ואחריו ילכלך את הרחבה יובל הידוע בתור ההרגל המלוכלך.

בנגה בישראל, יום שישי ה-13.6, החל מ-23:30, קומפורט 13, תל אביב

  

תגובות