מדריך

חנות קטנה ומטריפה

J.Viewz משחררים סינגל חדש ("Learn to Hide") לרגל פתיחת חנות האינטרנט הפרטית שלהם וחוגגים בסיבוב הופעות בארץ

ברזילי, תל אביב, 11-07-2008 22:00
חנות קטנה ומטריפה

כשיונתן דגן החל את "פרויקט הצד" שלו, J.Viewz , עוד בתקופתו ב"ויולט ויז'ן", הציפיות הראשוניות שלו היו למלא את המגירה הדיגיטלית ברעיונות מוזיקליים שטרם חקר. הרעיון מאחורי הפרויקט היה לתת ביטוי לסגנון אישי נטול הגדרה ולנצל את החופש שיש בכתיבת מוזיקה שמראש ידוע שבמקרה הטוב תגיע על דיסק צרוב למערכת סטריאו של החברים הקרובים.

במסגרת ההקלטות של הפרויקט הצנוע הזמין יונתן מוזיקאים רבים לאולפן. התוצאה הייתה דמו בין 4 שירים שהחל להסתובב ברחבי תבל בסביבות קיץ 2004. מעבר מהיר שלוש שנים קדימה מציג תמונה בה דגן ושותפתו לפרויקט, הזמרת נועה למברסקי, נמצאים אחרי אלבום ראשון (Muse Breaks) שיצא בהפצה עולמית של חברת התקליטים השוודית Deeplay וזכה לביקורות אוהדות; רמיקס רשמי שעשה דגן לזמרת נינה סימון; רמיקס של הצמד אינפקטד משרום שנכנס לאלבומם החמישי עם מכירות של למעלה מ 80,000 עותקים: וזכיה של הסינגל "Your Country" במקום שלישי באחת מתחרויות כתיבת השירים החשובות בארה"ב שהניו-יורק טיימס הגדיר כ-"התחרות היחידה שיש לעקוב אחריה". 

ההמראה של הפרויקט, שרבים הגדירו כשילוב ייחודי של ניו-ג'ז, טריפ-הופ וברייקביט מעמידה את דגן בימים אלה בעבודה על האלבומו השני ואחרי יציאת האי.פי החדש  "The Besides EP" שזכה לשבחים.

שילוב הסגנונות של הג'יי ויוז נע באינטנסיביות בין להיטים 'המנוניים', צ'יל אאוט, דאנסהול-רגאיי, ברייקביט והיפ-הופ.

כעת הם פותחים חנות אינטרנט באתר שלהם בו תהיה קטגוריה של ריליסים בלעדיים שלא נכללו בשום פורמט אחר חוץ מדיגיטאלי. וזו סיבה טובה לחגוג.

ג'יי ויוז בהופעה, יום שישי ה-11.7, 22:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות