מדריך

דברים בעלמא

תיקון ליל שבועות במוזיאון ת"א מציע מפגש בין עולם האמנות ועולם התרבות העברית, עם הרצאות, שיחות, מוסיקה וקולנוע עד הזריחה

מוזיאון תל אביב, 08-06-2008 21:30
דברים בעלמא

"עלמא בלילה" - תיקון ליל שבועות במוזיאון תל אביב לאמנות: 

מוזיאון תל אביב לאמנות ועלמא, בית לתרבות עברית בתל אביב בשיתוף עם עיריית תל אביב מציעים זו השנה השלישית ברציפות את אירוע "עלמא בלילה" - תיקון ליל שבועות במוזיאון תל אביב לאמנות. האירוע הינו מפגש מרתק וקסום בין עולם האמנות ועולם התרבות העברית ויכלול הרצאות, שיחות, סרטי תעודה, מוסיקה וסיורים בגלריות לאורך כל הלילה.  האירוע יסתיים במופע אינטימי של יוני רכטר.

 בין הפעילויות המוצעות השנה: ממגילה לקומיקס, הרצאה מאת גלית גאון, אוצרת ומנהלת המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון וצחי פרבר, מאייר ומרצה לאיור בבצלאל; סבל ראוי: על ספורט, כאב ושמחה, מאת תמר אלאור, נתרופולוגית, האונ' העברית ויוסי מלמן, עיתונאי "הארץ"; אצבע אלוהים או אצבע האדם: על מחשבים, טכנולוגיה וסרטי קולנוע מאת יובל דרור, כתב ופרשן לענייני אינטרנט וטכנולוגיה בידיעות אחרונות; מצבנו המשפחתי: שיחה עם  רלי ואבנר אברהמי, בעלי מדור 'מצב משפחתי' במוסף הארץ מזה שש שנים, בהנחיית שרון צוקרמן; קריאת מגילת רות עם השחקן יפתח קליין ושיחה על זוגיות ואינדיבידואליות במקרא ובאמנות עם רותי דירקטור ועומר סרגי; ספרות כתיקון: עם הסופר אשכול נבו ומבקר הספרות עמרי הרצוג; נפש ערומה: שיחה בין הפסיכולוגית האבולוציונית פרופ' עשה למפרט ושירי ארצי; על השירה הפסטורלית: הרצאה של פרופ' זלי גורביץ. 

 בנוסף, סיורים בתערוכות המוצגות במוזיאון תל אביב: רק על עצמי לספר... אמנות כאוטוביוגרפיה:  גוטליב, רמברנדט, פיקאסו, פטינג, שירין נשאט - אמנות כדרך לתיקון באוספי הקבע של המוזיאון עם דלית מתתיהו; תערוכת "התרוקנות": על אופניה הפיזיים והרוחניים של הריקות, עם גלית לנדאו אפשטיין.

 

תיקון ליל שבועות, יום ראשון ה-8.6, החל מ-21:30 ועד הזריחה, מוזיאון תל אביב לאמנות, שד' שאול המלך 27

תגובות