מדריך

הכל דבש

ג'ון סיילס מגיע להקרנה חגיגית ולשיחה בעקבות סרטו המוסיקלי החדש "האנידריפר", המספר את סיפורם של השחורים בשנות ה-50', עם הרבה בלוז ורוק

סינמטק, תל אביב, 02-06-2008 20:00
הכל דבש

סרטו החדש של הבמאי ג'ון סיילס הוא דרמה מתוחכמת ועדינה, מלאה במוסיקה מתקופת שנות החמישים בתפר שבין הבלוז לרוק. דני גלובר ("קדימה, תריץ אחורה", "נשק קטלני") מגלם את טיירון פרביס, נגן פסנתר בעברו וכיום בעליו של מועדון גא'ז-בלוז קטן בשם "האנידריפר". זמרת הבלוז הקבועה שלו לא מצליחה למשוך יותר קהל למועדון, שמפסיד בהתמודדות מול מועדון הג'ז המתחרה. טיירון מחליט לפטר את הזמרת ולפרסם את בואו של נגן הגיטרה "גיטאר סם", שהתפרסם בזכות סגנון הרוק החדשני שלו. כש"גיטאר סם" לא מגיע כמתוכנן, טיירון צריך להשיג תחליף שישכנע את הקהל, אשר מעולם לא ראה תמונות של סם, שהוא המקור, ובכך להציל את המועדון מקריסה.

ג'ון סיילס יצר סרט אינטליגנטי ורגיש שמדבר על תקופת השינוי במוסיקה ובמעמד השחורים בארה"ב של שנות החמישים דרך סיפור קטן ואנושי בעיירה נידחת בדרום ארה"ב. האנידריפר כבר זכה לתואר "סרטו הטוב ביותר של סיילס מאז כוכב בודד" על ידי המגזין Screen Daily וזכה בפרס התסריט בפסטיבל הקולנוע סן סבסטיאן 2007.

הקרנת הסרט תתקיים בנוכחות הבמאי-תסריטאי ג'ון סיילס והמפיקה מגי רנזי, אשר ישוחחו לאחריה עם הקהל. ההקרנה מתקיימת באדיבות סרטי אורלנדו.

 במסגרת הפסטיבל הבינ"ל לסרטי סטודנטים ה-12

האנידריפר - הקרנה ושיחה, יום שני ה-2.6, 20:00-24:00, סינמטק ת"א, שפרינצק 2, תל אביב

תגובות