מדריך

אדמה משוגעת

זמרת הג'אז הוותיקה דידי ברידג'ווטר מגיעה להופעה בישראל, בעקבות אלבום המחווה החדש לבילי הולידיי

אמפי פארק, רעננה, 08-04-2010 21:00
אדמה משוגעתיחצ

זמרת הג'אז הוותיקה , מגיעה ליישראל עם להקתה בעקבות אלבומה האחרון "Red Earth" שיצא בשנה שעברה. האלבום היה מועמד לפרס הגראמי בקטגוריית אלבום הג'אז הווקאלי הטוב ביותר, והוא משלב בין ג'אז מסורתי למוזיקה ממאלי שבאפריקה.

ברידג'ווטר, שזכתה בעבר בשני פרסי גראמי ובפרס טוני אחד על עבודתה בברודוויי, החלה את הקריירה המוזיקלית שלה בשנות השישים בגיל 18 כששרה במועדוני ג'אז ובלוז קטנים בארצות הברית. במהלך השנים הפכה לאחת מזמרות הג'אז החשובות בעולם ושיתפה פעולה עם אמנים כגון הוראס סילבר, סוני רולינס, דקסטר גורדון, מקס רואץ', דיזי גילספי ועוד.

מלבד המוזיקה, ברידג'ווטר עסוקה גם בתחומים אחרים: בשנת 99' היא מונתה לשגרירה מטעם האו"ם בנושא אוכל וחקלאות ושנים רבות שהיא נלחמת ברעב ברחבי העולם. בנוסף, לברידג'ווטר גם תוכנית רדיו משלה בתחנת NPR, תחנת הרדיו הציבורית של ארצות הברית, שם היא משמיעה ומדברת על סגנונות ג'אז ממקומות בעולם כמו קובה, צרפת, פורטו-ריקו וקנדה.

השנה הוציאה אלבום מחווה לבילי הולידיי. בקונצרט המיוחד באמפי-פארק רעננה, תשמיע בריג'ווטר שירים מתוך האלבום החדש ומתוך הרפרטואר הגדול שלה, בליווי ארבעה נגנים.  

דידי ברידג'ווטר בהופעה, יום חמישי ה-8.4, 21:00, אמפי פארק, רעננה

תגובות