מדריך

גולדן בראון

איאן בראון בהופעה יחידה בישראל לכבוד צאת אלבומו החמישי “The World Is Yours”בהאנר 11

האנגר 11, תל אביב, 31-05-2008 20:00
גולדן בראון

איאן בראון, סולנה לשעבר של להקת "הסטון רוזס", יקיים הופעה בודדת והיסטורית בישראל במסגרת קידום אלבומו האחרון "The world is yours" שיצא ב-2007.

בראון החל את דרכו כסולנה של להקת "הסטון רוזס", שהנהיגה בעזרת אלבום בכורה מרהיב את סצינת הרייב-אנד-רול של מנצ'סטר בסוף שנות ה-80'. האלבום, ששילב בין פסיכדליה סיקסטיזית אופטימית נוסח הבירדז לבין חטיבת קצב של פאנק, עם סלוגנים ארוגנטיים והתנהלות נוסח הסקס פיסטולס, לצד ביקורת אנטי ת'אצ'ריסטית סמויה, הוכתר הן על-ידי הביקורות והן במשאלי דעת קהל כאחד מאלבומי הרוק הטובים בכל הזמנים.

אלבומה השני של הסטון רוזס, "הביאה השניה", הופיע חמש שנים מאוחר יותר והציג קו לד-זפלניסטי אגרסיבי יותר. למרות שהלהקה גובתה בתקציב ענק של חברת "גפן" שאיפשר את הקלטת האלבום באולפנים שונים במשך מספר שנים, ההקלטות הושפעו מבעיות פנימיות ואישיות של חברי הלהקה. האלבום כשל הן במכירות והן בביקוורת והיה לאחד מן הפלופים הגדולים בהיסטוריה של מוזיקת הפופ. הלהקה התפרקה מספר חודשים לאחר צאת אלבומה השני ובראון החל לנהל קריירת סולו עצמאית מצליחה.

Unfinished Monkey Buisness, אלבום הסולו הראשון שלו, יצא ב-98' וזכה מיד להצלחה מסחרית ולביקורות מצוינות. האלבום השני של בראון התעכב בגלל מעלליו והיתקלויותיו עם רשויות החוק. הוא נאסר לאחר שאיים על חייה של דיילת שניסתה להרגיע אותו בטיסה טרנס-אטלנטית. הרעש התקשורתי סיפק יחסי ציבור ראויים, לאלבומו השני Golden Greats, שיצא בסוף 1999.

בקיץ 2001 יצא הסינגל הראשון "F.E.A.R", מתוך אלבומו Music of the Spheres, שהוקלט בשיתוף הגיטריסט והזמר פרנסיס דאנרי. בשנת 2004 שחרר את אלבומו הרביעי במספר Solarized, בו שיתף פעולה עם נואל גלאגר מלהקת "אואזיס" באחד משירי האלבום, בקידום האלבום ובהופעות .

בספטמבר 2007 שחרר את אלבומי החמישי "The World Is Yours" ובמסגרת סיבוב הופעות עולמי הוא מגיע גם אלינו.

 

איאן בראון בהופעה, יום שבת ה-31.5, 20:30, האנגר 11, נמל תל אביב.

לאתר ההופעה הישראלי של איאן בראון.

תגובות

  • לפי מה נקבעים הזוכים?

    מייחל לכרטיס, 26-05-2008 06:38

  • מי שלא יצליח/הצליח לזכות יש לי כרטיסים במחיר ממש מוזל

    מחיר זול בהרבה מהקופות או משרדי הכרטיסים elimosh@hotmail.com

    משה, 27-05-2008 00:09