מדריך

נאמנות גבוהה

אסף אבידן, עידן רבינוביץ' ועומר הרשמן בהופעות חיות, בערב מיוחד של הלייבל High Fidelity

זאפה קפה, תל אביב, 24-05-2008 21:30
נאמנות גבוהה

עומר הרשמן, גיטריסט, זמר ויוצר, החל את פעילותו לפני כעשר שנים כאשר הקים את להקת "LADY MACBETH", שהוציאה שני אלבומים וסיכמה פעילות בקיץ האחרון, בסיבוב הופעות בן חודשיים בכל רחבי ארה"ב. בשנת 2004, במהלך שהותו בניו-יורק, הקים את להקת "JET SAM", בה כתב את כל החומרים ותפקד לראשונה כסולן מבצע וככותב טקסטים. לאחר כחצי שנה של הופעות בחו"ל, חזרה הלהקה ארצה והוציאה EP בלייבל EARSAY של האוזן השלישית. בקיץ של שנת 2006 יצאה הלהקה לסיבוב הופעות נוסף לאורך החוף המזרחי של ארה"ב.במקביל לפעילות והיצירה במסגרת הלהקות, החלו להצטבר "שירי מגירה" אישיים ואינטימיים יותר עד שלאחרונה החליט עומר לאסוף את כל אותם שירים וליצור מהם אלבום. את האלבום כולו הקליט בבית על מכשיר הקלטה 8 ערוצים, תוך שמירה על אותנטיות מקסימאלית ועל הראשוניות של השירים. האלבום כולל 12 קטעים,בכולם מלווה את עצמו עומר בגיטרה אקוסטית ומדי פעם בכלים נוספים.. 

אסף אבידן - השורה המשומשת ביותר על אסף אבידן היא ש"הוא נשמע כמו ג'אניס ג'ופלין" אבל אם יצא לכם פעם לעמוד מחוץ לאולם שבו הוא מופיע ולשמוע אותו בלי לראות תהיו מוכנים להשבע שהגברת הצרודה שבה לחיים. אסף אבידן החל ליצור בגיל מאוחר יחסית אחרי שהחליט כי אינו מרוצה מהחיים שלו מהעבודה שלו ומההמקום בו הוא נמצא. ב - 2006 יצא אי פי הבכורה שלו "now that you're leaving". ממש לאחרונה הוא השיק את אלבומו המלא הראשון בשם The Reckoning, וכעת הוא לוקח אותו לסיבוב הופעות.

עידן רבינוביץ', זמר נודד בהוויתו, התגלגל במהלך שנותיו בין ישראל, ארה"ב וווילס,  והיה סולנם של שני הרכבי בריט-רוק: Skycrack  ו-Long Distance. אמנם תוחלת חיי ההרכבים היתה קצרת מועד, אך רבינוביץ' בעל הקול הייחודי בחר להמשיך לקריירת סולו פולק-רוקיסטית. הוא התגלגל חזרה אל ישראל והוציא אלבום בכורה בשם "Bedroom Folk".

 אסף אבידן, עידן רבינוביץ' ועומר הרשמן בהופעה, יום שבת ה-24.5, 21:30, זאפה קפה, דניאל פריש 1, תל אביב

תגובות

  • וואוו!

    דורין, 21-05-2008 22:47