מדריך

כולנו יהודים

ד"ר סמי שלום שטרית משיק ספר שירים בשם "יהודים", בו הוא עורך חשבון נפש עם זהותו התרבותית, הלאומית ובעיקר המוסרית

אולם ענבל, סוזן דלל, תל אביב, 01-06-2008 20:30
כולנו יהודים

ד"ר סמי שלום שטרית, המתגורר כיום בניו-יורק ומלמד בסיטי יוניברסיטי אוף ניו יורק, קווינס קולג, משיק את ספר השירים שלו "יהודים". עשרות השירים הכלולים בספר נכתבו בין השנים 2007-2003 ויוצרים מסמך פואטי-תרבותי-פוליטי. המשורר מתבונן לתוך עצמו בכוח ובכאב ועורך חשבון נפש אמיתי, סוער ומסעיר עם זהותו התרבותית, הלאומית ובעיקר הערכית והמוסרית.

 

יהודים הוא ספר שיריו הרביעי של סמי ש' שטרית. בספר משולבים צילומים פרי עדשתו של הצלם-אמן היהודי הנודע פרדריק ברנר, המתעדים מראות אנושיים מחיי היומיום של מה שהמשורר מכנה "יהודים אחרונים" - אירופים ומזרחים - במקומות שונים בעולם, למעט ישראל.

ד"ר סמי שלום שטרית, מורה, משורר, יוצר קולנוע, חוקר החברה והתרבות בישראל, ופעיל למען צדק ושלום. למד באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת קולומביה בניו-יורק. פרסם מאמרים רבים על החברה והתרבות בישראל ועל שאלות הכיבוש והשלום, בכתבי-עת רבים בארץ ובעולם.

יהודי נע נעאני יהודי נע נעאתמול הגעתי מחר אלךלא תתפסו אותי יוצק יסודות,שרשי זכרון כמו זנבי הגדוע.נע נע סובב סובבלא נטוע לא מרחףלא אשאר להזדקן באנשיםוהאנשים לא יזקינו ביהנה סתיו אחד, אביבוכבר מחניקתנו לעברצריך אויר

השקת הספר "יהודים", יום ראשון ה-1.6, 20:30, אולם ענבל, סוזן דלל, יחיאלי 6, תל אביב

תגובות