מדריך

הכתובת על הקיר

Know Hope, Klone ו-Zero Cents, שלושה מהאמנים המוכרים והבולטים בתחום אמנות הרחוב בת"א, בתערוכה חדשה ומשותפת

גלריה Urbanix, שינקין, תל אביב, 01-07-2008 10:00
הכתובת על הקיר

Urbanix הינו חלל תצוגה חדש המשלב בתוכו קונספט של גלריה וחנות המוקדשים לאמנות אורבאנית על ביטוייה השונים.The Wall: Know Hope, Klone & Zero Cents, התערוכה החונכת את חלל הגלריה עומדת על אחד הביטויים המיידים של אמנות אורבאנית: אמנות רחוב (Street Art), הצומחת ומתקיימת בתוך ומתוך המרחב העירוני.

שלושת האמנים, הינם אמנים אוטודידקטים הפועלים ברחובות העיר למעלה מחמש שנים. הם מעטרים ומעשרים את רחובותיה בציורי קיר, גרפיטי ומיצבים שונים. בדומה להרבה אמני רחוב, את תהליך היצירה במרחב האורבאני החלו בעבודות גרפיטי קלאסיות של טקסט, אך  במהרה החל כל אחד מהם לפתח שפה אישית העוסקת בנושאים שונים ובטכניקות עבודה אחרות.

  

Know Hope, במרכז יצירתו עומדת דמות מארכת נטולת שם, מעין אביר - קדוש מנותק קונטקסט מקום וזמן. בחזהו או  בזרועו נפער חור בצורת לב. הוא מגיב לסביבתו באופן ישיר באמצעות גופו, ומגיש את ליבו לעוברים ושבים. ביצירותיו ניכר נרטיב מלא הרואיות, רומנטיקה ורגש כשל אגדות עם. הוא יציב בחלל המרכזי של הגלריה מיצב חדש המגיב לחלל הנתון,  בדומה לדרך שבה הוא ממקם את עבודותיו במרחב האורבאני.

Klone יציג בתערוכה ציורים חדשים על בד ועל עץ בהם יוצר עולמות פנימיים מהם עולים הרהורים, מחשבות וסיפורים. ציוריו גדושים מוטיבים גרפים של גיבורים ואנטי גיבורים (סמוראים, אנשי עטלף, דמויות פנטאסטיות ועוד), חלקם מאופיינים בקו נקי וגרפי (לפי מסורת הגרפיטי) וחלקם עשויים בטכניקה רב שכבתית ועמוסה.

Zero Cents, משלב בציוריו דימויים וסמליים מתוך איקונוגרפיה נוצרית (הילות, רקעים מוזהבים, דמויות רוויות עיניים) לצד טקסטים אניגמאטיים הכתובים בכתב ראי המתבססים בין היתר על פסוקים מהתנ"ך. וכן סדרות של רישומים בהם אלמנטים ארוטיים של עברי מין זכריים ונקביים ובכך יוצר איקונוגרפיה פרטית ובלתי מובנת למתבונן.

 

The Wall, גלריה Urbanix, רחוב שנקין 45 (פינת מלצ'ט), תל אביב

התערוכה תציג בין 5.6-17.7

ראשון-חמישי: 10:00 - 20:00 שישי: 10:00-15:00  שבת: סגור

תגובות