מדריך

חצי עיגול ונקודה

"סימן שאלה" מציגה את נמל יפו דרך תמונות, וידאו, קולות וריחות. בואו להקשיב לתהיות של העוברים ושבים ותנו לסימני השאלה להתרוצץ

מחסן 2, נמל יפו, 07-06-2008 10:00
חצי עיגול ונקודה

בסך הכל מדובר בסימן אחד קטן. מעין חצי עיגול ונקודה נוספת. לא משהו מסוגנן מדי, לא משהו מסובך, סימן כמעט פרימיטיבי שכל ילד יכול לצייר, ויחד עם זאת, מדובר (אולי) בסימן החשוב מכולם.

בכניסה לתערוכה, לכאורה, אין כלום. פניה חדה ימינה מגלה לעין מראה מפתיע של 50 קופסאות אור ובהן ערב רב של צילומים מתוך חיי הנמל. על גבי הקירות הישנים, המקולפים והכל-כך גבוהים של האנגר ענק הידיים, חיים להם, בכפיפה אחת, דייגים ערבים, יאכטיונרים, דגים, מלצריות רוסיות, כלות שבאו להצטלם, חבלים, ילדים, פירורים (של לחם), משקעים, לכלוך וכל מה שתפס את עדשתו של הצלם.

בין לבין שתולות מערכות הגברה מהן בוקעים צלילים ורעשים, ציטוטים וראיונות עם עוברי אורח שונים בנמל.בחלק מהמקומות יש שאלות. תהיות. משפטים הנגמרים בסימן שאלה. בחלל השני יש וידיאו. תנועה. מים. סירות. קצב. תזוזה.

התערוכה מבקשת ומבקשת להעמיד במרכז הבמה את האנשים, הטיפוסים, הריחות והצבעים של הנמל.

  

הערב, במסיבת ההשקה יופיע הרכב ההיפ הופ העג'מי "סיסטם עאלי" ומיד אחריהם ינגן דיג'יי אייל רוב (סוליקו). לאורך הערב הדגים המטוגנים יזרמו כמו הבירה מהחבית...

  

קונספט וראיונות - איתי מאוטנר, צילום - חיים יפים ברבלט, עיצוב גרפי - צוות מגזין איי 5, ערבול סאונד - קותימן

 

סימן שאלה תוצג עד ה-15.6 במחסן 2, ליד מסעדת הדגים, נמל יפו

תגובות