מדריך

סוף המסע, תחילת הדרך

הבלקן ביט בוקס, ברי סחרוף, יוסי פיין, לוס כפרוס, תומר יוסף, אוי דיויז'ן ועוד רבים אחרים במופע התרמה ענק למען ילדי הפליטים

מועדון התאטרון, יפו, 24-05-2008 19:30
סוף המסע, תחילת הדרך

הכל התחיל כשתומר יוסף ראה כתבת חדשות שנגעה ללבו. הוא החליט לעשות מעשה, הרים כמה טלפונים וגייס את חבריו לבלקן ביט בוקס ועוד רבים אחרים למופע חד פעמי שכל הכנסותיו קודש לרכישת שתי דירות בהן ישוכנו נערים פליטים במגורי קומונה וישתלבו בחיים בארץ.

  

בתל-אביב שוהים כ- 2,500 פליטים. זרם ההגירה לעיר נמשך ובכל יום מגיעות משפחות חדשות. מתוכם כ- 100 בני נוער, שנסו על נפשם וחצו לבד את הגבול. הפליטים שוהים בדירות או במקלטים ומתקיימים ללא תנאי חיים בסיסיים סבירים. הם שוהים במבנים מחניקים ולא בטיחותיים וחיים בצפיפות גדולה. בין היתר שוהים במקלטים בני נוער ללא אם ואב. המטרה של הערב היא להושיט להם יד ולסייע להם להתאושש מהמסע ולהתחיל את הדרך. פשוט להיות נערים.

הפרויקט יאפשר להקים דירות קהילתיות ייחודיות לבני הנוער. כל קבוצה של 15 בני נוער תגור בדירת מקלט יחד עם מדריך מהקהילה ועו"ס מלווה. השהייה בדירה תכין את הנערים לחיים בישראל, הם ילמדו את השפה והתרבות. יקבלו סיוע בבעיות יומיומיות, סיוע רפואי ותמיכה נפשית ומשם יוכלו להשתלב בחיים - בלימודים או עבודה.

יופיעו בערב: בלקן ביט בוקס, ברי סחרוף, הדג נחש, מוש בן ארי, יוסי פיין, תומר יוסף, סוליקו קרו, אוי דוויז', לוס כפרוס, עלמה זהר ולהקת המחול האפריקאי Palm Tree Dance Theatre. בנוסף יהיו די ג'יי ירין לידור, די ג'יי גיל ראסטה ודי ג'יי אפיקומן.

מופע התרמה למען הפליטים, יום שבת ה-24.5, 19:30, מועדון התיאטרון, שד' ירושלים 10, יפו

תגובות