מדריך

איין, צווי, דריי...

DYSE, הרכב הנויז/רוק הפסיכי מגרמניה, מתארח בפטיפון, בערב משותף עם קרוסלה ו-TV Buddhas הישראליים

פטיפון, יצחק שדה 32, תל אביב, 23-05-2008 21:00
איין, צווי, דריי...

DYSE, החתומים בלייבל הגרמני Exile On Mainstream, הם חית רוקנרול הומוריסטית, מקורית ומשוגעת על כל הראש.  Dyse, מורכבים משני אנשים בלבד, גיטרה ותופים היוצרים הוריקן חברותי המערב בין פאנק, הארדקור נויז רוק ומת' רוק. לא אחת הושווה ההרכב ל - lightning bolt האמריקאים. כעת, לאחר שהדהימו קהלים שונים באירופה והותירו אותם המומים וחסרי נשימה, הם באים לבדר אותנו. אין הרבה חובבי רוק בארץ, מכל תת-ז'אנר שהוא, שיכולים להרשות לעצמם לפספס את אחת משתי ההופעות הקרובות שלהם. 

 קרוסלה הוא פרוייקט הצד של שני חברי Ed. גיא שכטר הוכיח מזמן שהוא יודע לתופף, תמר אפק הוכיחה שהיא יודעת לשיר וכעת הם חוברים יחדיו. השיר הראשון שהוציאו, Star Quality, זכה להשמעות רבות בתכנית "הקצה". כעת הם יוצאים לסיבוב הופעות לקראת אלבום. 

 ה-TV Buddhas הם הרכב גיטרה-תופים. יובל הרינג על גיטרה חשמלית שמחוברת לשני מגברים מלוכלכים, ומיקי טריאסט על שלושה חלקי תופים, תוף עומד כבאס, סנר ומצילה. המוסיקה היא שילוב של דברים שהם אוהבים: הולווט אנדרגראונד, בלאק סבאת', דאנס, מוסיקה הודית. הצמד קיים פחות משנה וכבר 2 סיבובי הופעות באירופה באמתחתם, אי.פי שיצא בדצמבר, ואי פי חדש שיושק הערב. השם מעיד על אישיותם: הם אוהבים להשאר בבית, לאכול ולראות טלוויזיה. אבל על הבמה הם לובשים תחפושות והופכים לאלילי רוק, מיקי בחולצת זהב ופסים לבנים, טייץ מנוקד שחור לבן, מרוכזת, אנרגתית, מרקידה, יובל בחולצת כוכבים כחולה, מכנסיים חומות ונעלי עור, עושה אהבה עם גיטרת קיי שנת 63 . אחד מול השני, על רצפת המועדון, סוחטים את כלי הנגינה שלנו עד שיוצא מהם עשן.

DYSE, קרוסלה וה-TV Buddhas, יום שישי ה-23.5, 21:00, פטיפון. יצחק שדה 32, תל אביב

תגובות