מדריך

קרובים קרובים

הקרנת בכורה של עבודות הווידיאו של קרן גלר ודנה לוי במסגרת השנה השנייה לפרויקט "קרוב" של עיריית תל-אביב-יפו

גלריה קלישר, תל אביב, 28-05-2008 20:00
קרובים קרובים

 דנה לוי, "נוה שרת - דיוקן", 30 דקות. דנה לוי יוצרת בסרטה מעין דיוקן של שכונת נוה שרת - שכונה ממוצעת, שקטה וירוקה, הממוקמת בלבן של כמה מהשכונות הצפון תל-אביביות היוקרתיות ביותר. בנוסף לצילומים שלוי צילמה בשכונה, שזורים בסרט קטעי וידיאו שצולמו בידי כמה מתלמידי כיתות ה'-ו' מבית-ספר "שרת", שאתם היא עבדה מאז תחילת שנת הלימודים במסגרת הפרויקט. התלמידים צילמו בביתם, את עצמם ואת קרובי משפחתם. קטעים אלה משלבים בסרט מבט אישי, חושף ואינטימי המחמם את המבט הזר והאובייקטיבי. 

 קרן גלר, "שששש... ", 35 שניות, לופ. "שששש..." היא עבודת וידיאו ערוכה היטב שיצרה קרן גלר מתוך הקונטקסט של בית-הספר הממלכתי דתי "שרשים" בשכונת שפירא בדרום תל-אביב, ובתגובה לקשר שהלך ונרקם עם תלמידי בית-הספר וצוות המורות שלו. גלר ביקשה מכל אחת מהמורות  שהסכימו לשתף פעולה, לעמוד מול מצלמתה ולהראות כיצד היא משתיקה את תלמידיה. פעולת ההשתקה, סממן כה שגרתי של סמכותיות בלכסיקון הבית-ספרי, מחלצת מהדמויות דווקא את הניואנס האישי של כל אחת מהן, ובהעדר המסומן, מקור הרעש המקורי, נשאלת השאלה מיהו נמענה.   

 בנוסף תתקיים הרצאתה של ד"ר אסתר פלד, "מה ילדים רוצים". ד"ר אסתר פלד היא פסיכותרפיסטית. ספרה השני, "להרבות טוב בעולם - בודהיזם, מדיטציה, פסיכותרפיה", ראה אור לאחרונה בהוצאת "רסלינג".

 

ערב וידאו, יום רביעי ה-28.5, 20:00, הגלריה של המרכז לאמנות עכשווית, קלישר 5, תל אביב

תגובות