מדריך

פארק היורה

דינוזאור ג'וניור, אחת הלהקות החשובות והמשפיעות ביותר בשנות ה-80', חוזרת עם אלבום חדש ומופע חדש בעקבותיו

זאפה, תל אביב, 09-06-2008 21:00
פארק היורה

דינוזאור ג'וניור הוא אחד ההרכבים המיוחדים והחשובים של סוף שנות ה-80'. חברי ההרכב היו אחראים, במידה רבה, על החזרת הגיטרה בתור כלי מוביל אל האינדי רוק, כשהפיחו בו חיים עם כמות אדירה של רעש גיטרות ואפקטים. עם התפתחות ההרכב, השיל מעליו ג'יי מאסקיס, סולן ומנהיג דינוזאור ג'וניור, את השפעות הפאנק שניכרו ביצירתו, וחשף את עצמו כיוצר של שירים פשוטים, אותם שר בקול יבבני ובווליום עצום.

ב-1985 הוציאו את אלבום הבכורה שלהם, שנקרא על שם הלהקה -  Dinosaur. הם החלו להופיע, ויצרו לעצמם שם וקהל מעריצים וב-1987 חתמו דינוזאור ג'וניור עם SST, חברת התקליטים העצמאית של להקת Black Flag. הם הוציאו את You're Living All Over Me, שזכה להכרה והפך להיות סנסציה מחתרתית. האלבום התהדר בקולות רקע שסיפק לי רנלדו מסוניק יות', מה שתרם לפרסומו.

 ב-1993 הצטרף להרכב הבסיסט מייק ג'ונסון (לשעבר בסנייקפיט) ובתחילת 92' הם הוציאו אי.פי שנקרא Whatever's Cool With Me. ב-1993, הוציאו דינוזאור ג'וניור את האלבום Where You Been, שיצא בתזמון מושלם עם עליית הפופולריות של הרוק האלטרנטיבי, ושזיכה את מאסקיס, מחבר ומפיק האלבום, בתואר סנדק הרוק האלטרנטיבי.

ב-2005 התחילו הצעדים לקראת האיחוד, תוכנית טלוויזיה פה, הופעה במועדון שם רק כדי לקדם הוצאות מחודשות של אלבומים ישנים, אך ב-15 השנים לאחר הפעם האחרונה שהלהקה יצאה יחד לסיבוב הופעות היו שינויים רבים, ודינוזאור ג'וניור נתפסים כעת ע"י הקהל לרוק קלאסי . ב-2006 המשיך סיבוב הופעות ואיתו העלייה בכוחה של הלהקה. האלבום החדש Beyond יצא ב-2007. כעת הם מגיעים גם לכאן, בהרכב המקורי, לשתי הופעות.

מופע פותח: מלכת הפלקט

דינוזאור ג'וניור בהופעה, יום שני ה-9.6, 21:00, זאפה, ראול וולנברג 24, רמת החייל, תל אביב

תגובות