מדריך

הביאו את הנגרים

דבק, להקת רוק ישראלי מקורי, חוזרים להופיע עם שירים משני האלבומים

קפה ביאליק, תל אביב, 21-08-2008 22:00
הביאו את הנגרים

דבק, להקה צעירה הכוללת ארבעה חברים שמנגנים יחדיו מזה שנים - בועז, גֵדי, נדב וזיגו. הלהקה מבצעת בעיקר רוקנ'רול ישראלי מקורי. מאחוריהם שני אלבומים - "דבק" ו-"נגרים". הם מקליטים באולפן משלהם במושב נידח בדרום הארץ וכן בבעלותם לייבל "אפעס". בלייבל יצאו גם אלבומיהם של יענקלה רוטבליט (שעבד במשותף עם שניים מחברי דבק), של מור שטייגל וכן של פרוייקט 1:1.

"דבק" הם חבורה של רוקרים מחוספסים ממושב ניר צבי שמציגים תדמית נטולת פוזה ומאמץ. לאחר האלבום הראשון, שיצא ב-2005, "דבק" השתתפו בפרויקט בשם "אחד חלקי אחד", שיצא בתחילת 2006, בו הם הלחינו וביצעו שירים שכתב הסופר והמשורר ערן בר גיל. הוא כלל דיסק וספר עם שיריו של בר גיל באריזה מהודרת ועיצוב מוקפד. השירים בדיסק נגזרו מתוך ספר השירים ובר גיל לקח חלק פעיל גם בנגינה ובהקראת שירים - בדיסק עצמו ובסיבוב ההופעות שבא אחריו.

באלבום השני, "נגרים", ניכר ש"דבק" החליטו לשבור את תקרת הזכוכית של המיינסטרים וניסו לייצר אלבום שיפנה לקהל הרחב. הם מביאים רוק מחוספס אך קומוניקטיבי שבאלבום החדש זכה לגרסה סוחפת וכסחיסטית יותר מהאלבום הראשון, שהתאפיין בכתיבת מילים שנונה ורגישה והגשה מעודנת יותר.

האלבום יצא במסגרת הלייבל "אפֶס" שמאחד את "דבק" עם יענק'לה רוטבליט ומור שטייגל (זוגתו של הסולן בועז ריינשרייבר) באולפן הקלטות קטן במושב ניר צבי.

 

דבק בהופעה, יום חמישי ה-21.8, 22:00, קפה ביאליק, ביאליק 2, תל אביב

תגובות