מדריך

ונדמה שישוב

להקת פונץ' חוזרת להופיע עם השירים הישנים, שני שירים חדשים ועוד כמה הפתעות

תמונע, שונצינו 8, תל אביב, 31-03-2011 22:30

תגיות: פונץ', תמונע

סוויטת יום העצמאותיחצ

פונץ' החלה את דרכה באמצע שנות ה-80 כשלישיה בשם שד"ק (שמאל דתי קיצוני). היו חברים בה הסולן יוסי בבליקי, הגיטריסט אלי שאולי והמתופף שלומי רוזנבלום.עם צירופו של הבאסיסט, הזמר והיוצר שלום גד, הפכה הלהקה לרביעיית פונץ'. בהפקתו המוזיקלית של רונן בן-טל יצא אלבום הבכורה של פונץ' ב-91'.

 

אלבומה השני של הלהקה, הצוללת, יצא אחרי פחות משנה, ב-1992. האלבום המשיך את הקו הרוקי הרזה של אלבום הבכורה וכקודמו הוא יצא בחברת NMC ואזל מהשוק. השיר הבולט באלבום "הוא מסתכל בה כל הזמן" הוקלט שוב לאלבום השלישי "דנה ראתה עב"מ" ונכלל בפס הקול של הסדרה "שבתות וחגים".

 

הלהקה חדלה להתקיים ושני הסולנים שלה, שלום גד ויוסי בבליקי, הוציאו אלבומי סולו. בשנת 2002 חזרה הלהקה לאולפן עם קלידן להקת "החשמליות" בועז כהן שהצטרף להרכב לקראת סיום ההקלטות האחרונות של האלבום השלישי "דנה ראתה עבמ", שבמפתיע הפך לאלבום המצליח ביותר, מבחינה מסחרית, של הלהקה.ב-2003 פרש סופית שלום גד מן ההרכב, לטובת קריירה עצמאית. המתופף שלומי רוזנבלום פרש לעסקים פרטיים והוחלף בשמעון בן-לולו מ"החשמליות" וללהקה צורפה גם דנה בקר כסולנית נוספת לצדו של בבליקי.

 

בהרכב הזה החלה פונץ' לעבוד על האלבום הרביעי של הלהקה, "פינוקיו", שיצא לאוויר העולם ב-2007. ב-2010 יצא אלבום הופעה כפול עם אורחים מגוונים.

 

תגובות