מדריך

חרקירי על הבמה

שלושה מבכירי סצנת האנדרגראונד היפנית בהופעה בת 3 שעות ו-7 הרכבים מטורפים, כשבמרכז הופעה של Acid Mothers Temple

בארבי, תל אביב, 03-05-2008 20:30
חרקירי על הבמה

דיוויד אלן, אבי הספייס-רוק והפסיכדליה הבריטית, מייסד הלהקות המיתולוגיות Soft Machine ו-Gong, מגיע לארץ יחד עם  חבורה רב-לאומית של כישרונות פרועים וצעירים מיפן, אוסטרליה וארה"ב. בפסטיבל בן שלושה ימים בבארבי הם יציגו חוויה מוסיקלית מלאת צבעים עזים, אופטימיות קוסמית ושמחת חיים, כמיטב המסורת הססגונית של קומונת גונג לדורותיה.

הערב - פסטיבל מוסיקה יפנית צעירה 2008:

Acid Mothers Temple SWR: ה- AMT הם להקת הרוק המסעירה ביותר שיצאה בשנים האחרונות מארץ השמש העולה. ההרכב החל את דרכו ב- 1995 כ- Acid Mothers Temple & the Melting Paraiso U.F.O.. עם ג'אמים חלליים כבדים וטיסות פסיכדליות אין סופיות, השאירה AMT את החותם הייחודי שלה על המסורת של Hawkwind, Gong, Magma ושאר ירקות מוזרים מאותה השכונה שהיוו עבורם השראה מוסיקלית. תוך זמן קצר החל גם להיבנות סביב AMT מוניטין מתרחב וגדל של אטרקציית הופעות חד פעמית. ב- 2004, עם עזיבתה של נגנית הסינתסייזר והזמרת Cotton Casino, שונה שם ההרכב ל- Acid Mothers Temple & The Cosmic Inferno אך אותו טרוף המשיך להשתמר ואף השתבח בעשרות אלבומים וקונצרטים חיים. בישראל נוכל לחוות את Acid Mothers Temple SWR - קומבינציה קרבית במיוחד של ההרכב שתכלול את קוואבטה, Tsuyama Atsushi עם הבס המפלצתי שלו ו- Yoshida Tatsuya בתופים.  בקרוב, כמו חבורת מלאכי גיהינום על ההארלי שלהם, יפשטו חברי ה- AMT גם אצלנו.מחוץ להופעתם של AMT יוכל הקהל לצפות בחברי ההרכב מתפצלים ומתכנסים בקומבינציות שונות לשישה הרכבים שונים.

Ruins Alone: המתופף האגדי של ה- Ruins, יושידה טצויה,  בהופעה של Ruins סולו. יושידה הוציא כמה אלבומים בלייבל "צדיק| של ג'ון זורן וגם בלייבל "אייפקק" של מייק פאטון. הוא חוזר אלינו אחרי שנתיים , בין השאר כדי לחגו את הוצאת האלבום המתעד את הופעתו הבלתי נשכחת מאז, גם בפורמט הסולו שהוא מופיע איתו הפעם וגם בסט משותקף עם אסיף צחר ואיגור קרוטוגולוב. תילי תילים של מקצבי תופים כבדים ואקזוטיים יוצרים קתדראלות מורכבות של צלילים, אליהם נילווה הקול הייחודי של המתופף השר בשפה טבטונית שהמציא.

Tsuyama Atsushi: הופעת סולו. הבסיסט האימתני של AMT מוסיף לארסנל שלו גיטרה וקולות ומשתמש במטען המוסיקלי שצבר במסעותיו באירופה ובאסיה ליצירת מוסיקת עולם מפוברקת וייחודית. לאחרונה פיתח תורה חדשה אותה הוא מיישם בעזרת דקונסטרוקציה של יצירות המופת של הרוק המתקדם והרכבתן מחדש לקטעי בלוז מאולתרים.

Kawabata Makoto solo: הגיטריסט של AMT ידוע בזכות גיטרת ה-fuzz המהירה והשטנית שלו, אך בנוסף מפורסם קוואבטה גם בזכות הופעות הסולו שלו, בהן הוא רוקח מרחבי סאונד היפנוטיים ומוכספים בשלל טכניקות שונות.

Zubi Zuva X: כל השלישייה יחד בהרכב א-קפלה אקסצנטרי ופוליריתמי. יחד הם שרים מזמורים גרגוריאניים, מוסיקה אתנית, דו וופ מהפיפטיז, אלתורים חופשיים, צרחות מקפיאות דם והארדקור פאנק במשקלים אי-זוגיים.

Akaten: דואו המורכב מ-Yoshida Tatsuya, Tsuyama Atsushi וארסנל נרחב ומקורי של מספריים, רוכסנים, מצלמות, בקבוקי פלסטיק ושאר כלי משחית שיכולים לשמש את יושידה ואת צויאמה בכל רגע בהופעה. דואו DIY פאנקיסטי נסיוני המייצר את האמירה המוסיקלית הנועזת שלו באמצעים הצנועים הנ"ל, שבאים לתאר חיי יומיום פשוטים וחסכוניים.

 Zoffy: דואו שקיים מאז 1998 ומורכב מ- Kawabata Makotoו- Tsuyama Atsushi. המילון המוסיקלי של Zoffy כולל גרסאות מאולתרות של מוסיקת טרובדורים אירופית מימי הביניים וקאברים לשירי רוק מפורסמים. כל אלו עוברים מבעד לבלנדר הייחודי של השניים ובסוף לא נשמעים כמו שום דבר אחר חוץ מ-Zoffy. 

פסטיבל מוסיקה יפנית צעירה 2008, יום שבת ה-3.5, 20:30, בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב 

 

תגובות