מדריך

אחי, איפה אתה?

"הצופה המובלע", תערוכת צילום חדשה שתוצג בגלריית תאטרון תמונע, מנסה לסמן את מקומו של הצופה בתהליך היצירת של האמן

גלריית תאטרון תמונע, תל אביב, 26-05-2008 10:00
אחי, איפה אתה?

איזה צופה מדומיין מניח האמן הישראלי בעת יצירת עבודת האמנות? האם "הצופה המובלע" אליו ממען האמן את עבודתו הוא עקבי? האם הוא אירוע מחולל או מכשול? האם ל"צופה המובלע" של היצירה מערכת נורמות וערכים שונה מאלו שיש לאמן שיוצר את היצירה? האם הצופה המובלע של היצירה נוכח ביצירה המוגמרת? האם הצופה המובלע אינו מפסיק להעלם?

התערוכה היא הזמנה למחשבה על ראשית הפנטזיה המונחת באקט התקשורת של עשיית האמנות דרך בחינה של הנמען הסמוי אליו מתכוון האמן. התערוכה מעמידה במרכזה את הישות הדמיונית, את הדרמה הדמיונית שמונחת בבסיס היצירה בכדי לשאול שאלות על היסודות של אקט היצירה. "הצופה המובלע" של היצירה הוא לכאורה חיצוני לאמן וקודם לו, התערוכה תבקש להציע מחשבה גם על פערים וקודים של השמטה. .בהיותו מעין נקודת יעד מדומיינת של היצירה עולות שאלות על ציווי, פיתוי, הזדהות, התנגדות, תשוקה ומוסר.

התערוכה תעמיד את השאלה במרכזה לא רק כדי להציע פנטזיה על קהל מדומיין של האמנות הישראלית, אלא גם כדי לייצר פיגורציה לדיאלקטיקה מכוננת, לרגע בו הנמען הסמוי מתגלה באובייקט,  למרחב בו נרשמת היצירה, כהצעה לדרך נוספת לקריאה.     

משתתפים: יוחאי אברהמי, נלי אגסי, סמדר אליאסף, קארין אליהו, בועז ארד , איתן בוגנים, אבנר בן-גל,גיא בן-נר, יוסי ברגר, ,אסף בן-צבי ,נועה בן-שלום ,עדינה בר-און, עידו בר-אל, ציבי גבע, יאיר גרבוז, אורי גרשוני , מיכל הימן, מיכל הלפמן, , גל וינשטיין, דויד וקשטיין, עודד הירש, אירית חמו, איריס חסיד-סגל,ענבל טימור, נחום טבת,עודד ידעייה, אנה ים, ארז ישראלי, ליטל כהן, מאיה כהן לוי, יפעת לייס, פיטר מלץ, קרין מנדלוביץ', שחר מרקוס ,מיכל נאמן, דורון סולמונס,שרון פוליאקין, גילית פישר,רותי סלע, ניר עברון, אסף עברון, הדס עפרת, פיליפ רנצר,רועי רוזן,יוסי קריספל, מיקי קרצמן, מרב שין-בן-אלון ונורית שרת (!)

"הצופה המובלע של האמנות הישראלית", אוצרת: מעין אמיר. תאטרון תמונע, שונצינו 8, תל אביב

הגלריה פתוחה לקהל הרחב מ-10:00 עד 19:00 בכל יום

תגובות