מדריך

הכרישים באים

ההרכב הבריטי "רד סנפר" מנגן אלקטרוניקה משולבת עם ברייק ביט, טריפ הופ, דאב, אמביינט ועוד, והכל לייב עם כלים חיים

היינייקן מיוזיק רום, תל אביב , 23-04-2008 23:00
הכרישים באים

"רד סנפר" מצליחים לשלב מוסיקה אלקטרונית עם סגנונות כמו ברייק ביט, דראם אן בייס, טריפ הופ, היפ הופ, דאב , רוק, אמבייינט ופסיכדליה ומנגנים אותה לייב עם כלים חיים.

גרעין הלהקה מבוסס על המתופף, ריצ'רד ת'ייר, הגיטריסט דיוויד איירס והבסיסט עלי פרנד. השלושה, מוסיקאים מנוסים, החלו לנגן ביחד ב-1993, והוציאו אי.פי. ראשון, Snapper , שנה מאוחר יותר. בשנים הראשונות לקיום ההרכב נתנו השלושה דגש לגווני ג'אז, שבאו לידי ביטוי בשירים כגון "Snapper", "In Deep" ו-"Lobster", תוך שהם מסתייעים בסקסופוניסט אלן ריידינג ובזמרת בת' אורטון, לפני שזו יצאה בקריירת סולו משלה.

ב-1996 יצא אלבום הבכורה של רד סנאפר, Prince Blimey . האלבום השני של הלהקה, Making Bones, יצא ב-1998, ובו התארחו החצוצרן ביירון אלן, הזמרת אליסון דיוויד והראפר  MC Det. ב-Making Bones התקדמו רד סנאפר צעד אחד קדימה בשילוב בין מקצבים מושפעי ברייקביט ודראם אנ' בייס, אווירה הזויה ואמביינטית, ואגרסיה עצורה.

 

אחרי ארבעה אלבומים שזכו לשבחים והיוו השראה לגל של להקות שבאו אחרי, הלהקה החליטה להתפרק בשנת 2002 בנוסף, יצא באותה השנה אלבום הקומפילציה "It's All Good" שכלל טראק שלא יצא בעבר Ultraviolet.

בקיץ 2007 הם התבקשו להופיע על במת ה-BigChill Festival. לריצ', דיוויד ואלי התצרף דם צעיר - תום צ'אלנג'ר עם הסקסופון, מלודיקה וקלרינט ודריוס קדרוס על סאונד ודאב. המופע היה הצלחה גדולה מצד מעריצים מכל הז'אנרים המוסיקליים וכתוצאה מכך התבקשה הלהקה להלחין את המוסיקה לסרט הפתיחה של ה-Eurotunnel ב-St. Pancras.

בחורף 2007 רד סנפר נכנסו לאולפן להקליט טראקים חדשים , עם השפעות אינסטרומנטליות של אפרוביט, הנדריקס רוקאבילי ו-surf. לקראת האלבום שייצא בהמשך השנה הם יוצאים לסיבוב הופיעות מיוחד.

רד סנאפר בהופעה, יום רביעי ה-23.4, 23:00, הייניקן מיוזיק רום, רחוב דניאל פריש 1, תל אביב

תגובות