מדריך

מרעידים את השטייטל

אוי דיוויז'ן מארחים את הסקסופוניסט דניאל זמיר, במופע בעקבות אלבום הבכורה, שכולו שירי עם יהודיים עתיקים בביצועים בועטים במיוחד

באסס, ההסתדרות 1, ירושלים, 30-12-2008 20:00
מרעידים את השטייטל

אוי דיויז'ן משחזרים שירי עם יהודיים ותיקים (שכמה מהם נוגנו בחתונות ובתיאטראות היהודיים בתחילת המאה הקודמת) ע"י האזנה מוקפדת להקלטות ישנות ונדירות וביצועם מחדש עם נאמנות למקור. אוי דוויז'ן לא מנגנים כלייזמר "מודרני" או משלבים סגנונות, אלא מבקשים לשחזר במדיוק את המוזיקה שהולכת ונכחדת שניגנו אבות אבותיהם בימים שלפני המלחמה באירופה. החומרים של הלהקה הם שילוב של קטעים אינסטרומנטאליים ושירים שנוגנו בחתונות, בתיאטרון היידי ובשאר אירועים לצד שירים רוסיים. הביצועים מבקשים להישאר נאמנים למקור והם תוצאה של האזנה מוקפדת להקלטות ישנות ונדירות.

הדיויזה מנתה בראשיתה שני חיילים בלבד: הכנר גרשון לייזרסון והאקורדיוניסט אסף תלמודי. לאחר זמן מה הצטרפו להרכב אחיו של תלמודי אייל (קלרינט), הקונטרבאסיסט טוכמן (בעל "עבר מוסיקלי יהודי", למשל בהרכב בין השמשות) ונועם ענבר, סולן הבילויים, שצחצח את כשרונו ביידיש.  

דניאל זמיר זמיר הוא אחד הסקסופוניסטים המוכשרים והמוערכים בישראל, מלחין ויוצר ג'אז בעל השפעות יהודיות,שכבר צבר לעצמו שם בחו"ל כשהוחתם בלייבל המוערך של ג'ון זורן (עמו שיתף פעולה במספר פרוייקטים משותפים)- "צדיק". 

   

 אוי דיויז'ן ודניאל זמיר בהופעה, יום שלישי ה-30.12, 20:00, באסס, ההסתדרות 1, ירושלים

תגובות