מדריך

קריית-פאנק

הרכב הפוסט-פאנק הקרייתי, "ליה פרנצ'סקה", חוזר להופיע אם תום הקלטות אי.פי. הבכורה, הערב הם בפרילנד

פרילנד, תל אביב, 20-04-2008 22:00
קריית-פאנק

ליה פרנצ'סקה אמנם "פרשו לתל-אביב והשאירו את הקריות בקריות", לדבריהם, אך עד שפרשו מרכזה, פעלו בעיקר בצפון ומשם שאבו את המוסיקה שלהם.

סופיה ליה גרוברג החלה לנגן על האורגנית של השכנה בגיל 6 וגדלה בבית מוסיקלי בתמיכת אביה הגיטריסט. גל כהן מתופף מאז גיל 14. ב-1994 חבר בהרכב Pאנק מחתרתי מהקריות בשם "פרופיל 21". לאחר כשנתיים התפרק הרכב זה ודרכיהם של הצמד נפגשו. היה זה בהרכב F-Murder, כאשר ליה היא הסולנית ואת הליין-אפ משלימים רוני קליין על הגיטרה ורובי קליין על הבאס. F-Murder היו הרכב נויז, שהופיע בערבי להקות בקריות ובמועדון זמן אמיתי ביפו. זו היתה תקופה מאוד פוריה מבחינה תרבותית מוסיקלית בקריות , כשהמון להקות צעירות גדשו את מועדוני האינדי ברקע של נושאי המגבעת וקריירות הסולו של פליטי מינימל קומפקט. ב-1997 התפרק גם הרכב זה והשניים המשיכו להרכב Toy Pill Cupids, כאשר אורן כהן פילוסוף מופקד על השירה והגיטרה וניצן גור על הגיטרה השניה. ליה תיפקדה כבאסיסטית.

משחזרו גל וליה לארץ, הקימו את ליה פרנצ'סקה. הפעם גל תיפקד כגיטריסט ואל השניים הצטרף ניר גרוברג, אחיה של סופיה. מאז 2004 הם הופיעו בעיקר במועדוני השוליים התל-אביבים.ההרכב סיים להקליט אי.פי בהפקה עצמית המכיל את כל שירי הלהקה וכעת הם ממשיכים להופיע.

ליה פרנצ'סקה בהופעה, יום ראשון ה-20.4, 22:00, פרילנד, אלנבי 47, תל אביב

תגובות

  • רישום לרשימת ה- VIP לאירועים ומסיבות שלנו

    רישום לרשימת ה- VIP לאירועים ומסיבות שלנו http://www.planetnana.co.il/viplist לאירועי יוקרה חינם - רק לרשומים

    מועדון חברים לאירועים של המדריך, 21-04-2008 02:59