מדריך

בחורים אנלוגיים

קותימאן, מיקסמונסטר וכלבתא - The Koliphones, משיקים את פרוייקט הפסיכו-Fאנק שלהם, ומשמיעים מתוכו, הערב בשסק

שסק, לילינבלום 17, תל אביב, 16-04-2008 21:00
בחורים אנלוגיים

השקה מרגשת של הפרויקט הפסיכו-Fאנק האנלוגי לגמרי של שלישיית העל של קותימאן, מיקסמונסטר (רדיו טריפ/התפוחים) ואריאל "כלבתא" תגר - The Koliphones - ששואב את השראתו מטווח רחב של השפעות, החל בסאונד של הלייבל הישראלי הוותיק קוליפון, פניני Fאנק פסיכדליים ואזוטריים וכלה בבאסים העמוקים שמרעידים את רחבות הריקודים של ימינו.

השלושה, חברים טובים בחיים האמיתיים, חולקים אהבה משותפת לסאונד וינטאג' פסיכדלי, Fאנק בועט ובאסים גדולים, התאגדו ליצירת פרויקט משותף המתבסס בעיקר על תופים וסינתיסייזר MOOG  . ה-MOOG הוא אחד המכשירים ששינו את פני המוזיקה בשנות השבעים במאות אלבומי פאנק, פסיכדליה, פסקולי סרטים ועוד, והיה למעשה הסינתיסייזר הראשון שהיה זמין למוזיקאים האמיצים שרצו להתנסות בטכנולוגיות הדמיוניות שבשנות ה-60 היו נחלת מדענים ואוניברסיטאות לחקר גלי קול.

הרעיון מאחורי פרויקט הקוליפונז היה הקלטה של מוזיקת פאנק אנלוגית לחלוטין, ללא שימוש במחשב, על סרטי הקלטה ואפקטים אנלוגיים, ממש כמו בשנות בשבעים. אך המוזיקה של הקוליפונז לא מסתפקת רק בשחזור העושר הצלילי של מיטב טכנולוגיית הסאונד של 50 השנים האחרונות, אלא משלבת אותו בגישת הפקה מודרנית לכדי הכלאה לא שגרתית ומהפנטת של סאונד ומקצב.

תקליט הבכורה שלהם - Voyage into the Sun (והבי-סייד הנהדר הלא פחות - Jungle Concerto), ייצא ממש במהלך השבועיים הקרובים בלייבל הFאנק הגרמני Melting Pot (בו גם יצא אלבומו של קותי). הוא כבר הושמע על-ידי ג'יילס פיטרסון בתוכנית Worldwide שלו, ומדובר בשתי חתיכות מוזיקה הכי מעיפות את הראש באופן הכי לא שגרתי וצפוי שניתן לדמיין. בערב הם ישמיעו את הקטעים, כמו גם את ההשפעות הרבות לפרויקט ושאר דברים שמתקשרים איתו.

יום רביעי, ה-16.4, 21:00, שסק, לילינבלום 17, תל אביב

תגובות