מדריך

אובססיית תרבות

Keep it cute, תערוכת היחיד הראשונה של הציירת שירה סגול, מציגה סדרת דיוקנאות עצמיים אירוניים עם סמלי אופנה מוכרים

בית האמנים, תל אביב, 27-03-2008 10:00
אובססיית תרבות

בתערוכה מוצגת סדרת דיוקנאות עצמיים אירוניים בהם מופיעה הציירת כדוגמנית הפוסעת על מסלול תצוגה בליווי יצורי מחמד המתפקדים כאטריביוטים שלה. 

בחמשת הדיוקנאות האחרונים שציירה הפעילה סגול פרקטיקה של ניכוס ובזזה אחדים מסמליהם המובהקים של אמני ניכוס מגאסטארים ואופנתיים.

ברשימת השלל ניתן למצוא את הארנב של ג'ף קונס, הפרחים המחייכים של טקאשי מורקאמי, הנקודות הצבעוניות של דמיאן הרסט והנווד הבודד של יושימוטו נארה. את העידוד שאבה מהקלות הבלתי נסבלת שבה מתאחים תחומי האופנה והאמנות. ההכלאה המתוקשרת לעייפה בין שני התחומים מגרה אצלה יחס כפול של תשוקה ודחייה. מרותקת; מושפעת וסולדת, הציור שלה הלך והתנסח כציור החורג מציור אופנה: הוא מתמקד ביחסים המזהירים בין עולם האופנה ובין האמנות הפופולרית, ובין שניהם לבין אסטרטגית פיתוי שהמציא הטבע, אסטרטגיה שמחקרים בתחום הביולוגיה שייכו אותה לכל מה שמופיע תחילה עם ראש גדול ועגלגל וגוף קטנטן ורך ומתוק וכל כך חסר אונים עד שכל הרואה אותו חש פרץ של רגשות חמדה וצורך עז לאמצו. ההזדהות של שירה סגול עם כל מה שחמוּד מוצאת השראה וגם אירוניה באינפנטיליזציה היפנית הנקראת קאוואיי - תרבות שהיא אובססיה, או אובססיה שהיא תרבות.

Keep it cute, בית האמנים, אלחריזי 9 פינת אבן גבירול, תל אביב

16/3/08 - 8/4/08 ב'-ה' 10:00 - 13:00
17:00 - 19:00
ו' 10:00 - 13:00
ש' 11:00 - 14:00

תגובות