מדריך

אולי סוף סוף נישן

NULLSLEEP מסיים את סיבוב ההופעות הישראלי שלו בבארבי. עם ACUTE ו The strewberry jam

לבונטין 7, תל אביב., 29-03-2008 22:30
אולי סוף סוף נישן

באמצעות שימוש בלעדי במכשירי המשחק הקלאסיים של נינטנדו Nintendo Entertainment System ו-Gameboy. יוצר ג'רמייה ג'ונסון, הידוע בכינויו Nullsleep, מוזיקה אלקטרונית עכשווית ומגוונת ביותר, עם נאמנות לגרוב ולסאונד המיוחד שמחוללות המכונות הישנות.

סצנת ה-8bit העולמית החלה עם פריחת ה-Demo Scene, תרבות שוליים וירטואלית של חבר'ה יצירתיים שמשתמשים במחשבים מסוגים שונים כפלטפורמה ליצירת מולטימדיה מגוונת ובעצם מדגימים (ומכאן הכינוי, דמו- Demonstration) את הפוטנציאל הביזרי, אמנותי, פוליטי, יצירתי ומעורר המחשבה הטמון ביכולות המחשבים הישנים. עם השנים העשייה המוזיקלית (Chiptunes) על גבי מחשבי משחק קלאסיים כגון אלו של קומודור ונינטנדו תפסה מקום נכבד ועצמאי והפכה לסצנה לכל דבר, וכיום פעילים בעולם מוזיקאים רבים המפרסמים מחומריהם בקצב אדיר ומזינים את תת התרבות המחתרתית הזו ששמה 8bit.

אלינו מגיע Nullsleep בשלב עשיר מאוד בקריירה שלו, מיד לאחר שהפיק בהצלחה את פסטיבל Blip 2007 בניו-יורק, האירוע המשמעותי בסצנה המהווה מדי שנה בשנה מוקד עלייה לרגל, והוציא אלבום חדש ומדובר Electric Heart Strike. המסיבות שבהן הוא מנגן לייב הופכות לרייבים צבעוניים ואנרגטיים.

סדרת ההופעות של Nullsleep בארץ מהווה המשך ישיר לסדרת אירועי 8bit מוצלחים עם היוצר השוודי GOTO80 , זוג  ויש בה הצהרת כוונות לקראת קידום אמנים זרים נוספים בז'אנר, המתחיל להתפרסם גם כאן.

את  Nullsleep יחממו להקת הPאנק The Strawberry Jam ו-DJ ACUTE

The Strawberry Jam -  הן להקת פאנק בנות מתל אביב עם קהל מעריצים אדוק שמגיע לכל הופעה ושואו לוהט וחסר פשרות הכולל הפרחת בועות סבון, שירה דרך מגהפון ועינטוזים עם הקהל. הסינגל הראשון שלהם הוכתר בתור "שיר החודש" הראשון של "הקצה".

Acute - אקיוט (אנדריי שניידר), משלב מוטיבים ממוזיקת בארוק ומוזיקה קלאסית עם ביטים של אלקטרו וטכנו, ויוצר מניפולציות בזמן אמת. הסגנון הייחודי שלו מאופיין בצלילים חמים, שמצד אחד נעימים להאזנה, ומצד שני מעוררים חשק עז להעיף את הרגליים לכיוונים שונים. מישהו אמר בריינדאנס? אנדריי פעיל בלייבל הירושלמי אק-דאק, ובו הוציא אי.פי, ספליט 7" ורמיקסים והשתתף באוספים שונים. מופיע עם החומרים שלו במשך שנים, ולאחרונה זכה להכרה גלובלית בעקבות טור בלונדון ובפריז ב-2006 והופעה בפסטיבל המוזיקה האלקטרונית הנחשב House of World Culture בברלין ב-2007.

NULLSLEEP, יום שהת ה-29.03, 22:30, לבונטין 7, תל אביב.

תגובות

  • ככל הנראה ההופעה לא תהיה בבארבי אלא בל'-7

    יוניהגדול, 30-03-2008 00:00