מדריך

שובר את הנמל

ג'יסלה פואריה אמן ההיפ הופ האפל מקוויבק מגיע לשתי הופעות מקפיצות בארץ. הופעה שנייה בסיטי הול

סיטי הול, חיפה., 28-03-2008 23:00
שובר את הנמל

אז קודם כל, הבעיה העיקרית היא איך להגות את שמו, בואו פשוט נקרא לו ג'יז - כמו שחבריו נוהגים. ג'יז גדל במונטראול, חממת אומנים ידועה באמריקה הצפונית, כזו שחיים בה מיטב אמני הביטים השבורים וחוצי הגבולות - איי-טראק, קיד קואלה, באק65 , סיקסטו, אמון טובין, כרומאו ועוד רבים וטובים. עוד בתחילת דרכו (שנות ה 90 המאוחרות) הפיק ג'יז אינסטרומנטל היפ-היפ ייחודי ומעניין, כזה שהתכתב עם לייבלים כגון אנטיקון וצ'וקלאט אינדסטריז, ומצד שני עםShockout, Tax ו -- Scape אשר מזוהים יותר עם אלקטרוניקה אבסטרקטית. עם השנים, אחרי מספר שיתופי פעולה עם אמ.סיז בכירים כגון - TTC, BEANS, Lotek HiFi ו - Lady Sovereign - זיקתו לצלילי הראגא החדש שהחל לשתוף סביבו הלכה וגברה, עם זאת הגיעה אהבתו לבאסים השמנים והביטים היותר באונסיים שעל הסקאלה.

במקביל החל להריץ ליין משובח בעירו - Bounce Le Gros - ערב שאותו כינה "באס ובלי פוזה" - מסיבות מדהימות ששברו כל מוסכמויות ז'אנריות ועירבבו כל מה שמזיז מכל פינה בעולם -דרום אמריקה - (ביילה Fאנק וסוקה),  ארה"ב (מיאמי בייס, בולטימור, קראנק והיפ-הופ) ואנגליה (גריים, גאראז' ולימים דאבסטפ  ).  ההצלחה המסחררת של הליין קירבה ועירבבה קהלים מכל המינים ושילבה הופעות ותקלוטים של מיטב האמנים המקומיים והבין-לאומיים.

ג'יז תמיד אהב להמשיך ולעניין, לחדש ולרגש - לא בכדי הוציא לאחרונה את אלבומו השישי(!), הפעם בלייבל המחונן נינג'ה טיון. התמדתו וחיפושו סביב הצליל החדשני הביאו את הנינג'ות להבנה שהוא המפיק שעליו (בתוספת מיודענו "החרק"The Bug - ) ייבנה הסאונד החדש שלהם - אפל, שבור, מלוכלך, באונסי ובאסי להחריד.האלבום הנ"ל - No Ground Under - הביא אותו סופסוף לקדמת הבמה, להכרה עולמית, שבזכותה מסתובב בימים אלו בעולם ומפיץ את משנתו במועדונים ופסטיבלים החמים בגלובוס. עד לא מזמן ג'יז היה די.ג'יי של דיג'יים, כזה שדיפלו מעריץ וסינדן מפרגן, נראה שעכשיו אחרי צאת הדיסק, הסוד השמור של התעשייה סוף סוף הופך לנחלת הכלל.

אלינו מגיע ג'יז לשתי מסיבות - בתל אביב ובחיפה - בהם ינגן סטים עמוסי באסים ומלאים בהיפ-הופ, ראגא ואלקטרוניקה קופצנית. בתל אביב יחממו וולטר וטרטל לבית טבק ובנוסף, אמיר אגוזי מבוטניקה. בחיפה, תחת שרביטם של הצוות הברוקן פינגאז החדשני, ינגן לצד אנשי טבק הקטיק האכזרי.

ג'יסלה פוארייה, יום שישי ה-28.03, 23:00, סיטי הול, שבתאי לוי 7, חיפה

תגובות