מדריך

טוב למות בעד ארצנו?

ערב יום הזיכרון האלטרנטיבי יתקיים בשני חלקים ויעסוק במלחמה, בגנרלים, בפוליטיקאים ובנו, שמשלמים את המחיר

צוותא, תל אביב , 06-05-2008 20:30
טוב למות בעד ארצנו?

ערב יום הזיכרון האלטרנטיבי נערך זו השנה השביעית בתיאטרון צוותא. הערב יעסוק במלחמה, בגנרלים, בפוליטיקאים ובנו, שמשלמים את המחיר. בערב יישאלו  שאלות כמו על מה אנחנו נהרגים ובשביל מה? עבור מי ועד מתי ואיך אפשר להמשיך ולהקריב ולשתוק?

חלק 1: "חלל"צוות "את ואני והמלחמה הבאה" יחזור לחנוך לוין; דני ליטני יבצע בוב דילן; אמיר אוריין יגלם את "גנרל";  איילת רון תפרק את המושג "דקה דומיה"; דני דותן ובתו שאשא יביטו עלינו ממרחק של שני דורות; הרב עדי כהן ידבר על הלגיטימציה של הכאב; ומיקי שביב יחזור למלחמת לבנון השנייה ב"קיץ אפור".

משתתפים: דני ליטני, רוקפור, אמיר אוריין, דני ושאשא דותן, שרון מולדאבי, נועה בביוף, איילת רון, יסמין אבן, הרב עדי כהן, הדרה לוין ארדי,  the unsoundable, "את ואני והמלחמה הבאה"

חלק 2:

מלחמה - אופרת רוק היא סיפורם האמיתי של קובי ויטמן וחבריו שנלחמו בקרב בג'נין 2002. הקרב התרחש בעיצומו של מבצע חומת מגן. במהלך הקרב וניסיונות החילוץ של הפצועים וההרוגים נפלו 23 חיילים מהגדוד, 75 נפצעו.הקרב על ג'נין היה אחד הקרבות הקשים של צה"ל במבצע חומת מגן ובאינתיפאדת אל אקצה.

סיפור המופע הוא על צהרי יום שישי, רגע לפני חופשה משפחתית עם אשתו ובתו, משנה שיחת טלפון אחת קצרה את מסלול חייו של קובי. צו שמונה. כבר שנים הוא מוזיקאי, אמן, ופתאום הוא נדרש להפעיל את האוטומט הזה שטבוע בכל ילד ישראלי מהיום בו הוא נולד. הוא מתגייס, נלחם, מאבד חברים וחוזר. חוזר אחר אל המדינה ששלחה אותו כדי לגלות שבכלל לא אכפת לה שהוא הלך.

יום הזיכרון האלטרנטיבי, יום שלישי ה-6.5, 20:30, צוותא, אבן גבירול 30, תל אביב

תגובות