מדריך

גיהנום

הברזילי חוגג את פורים עם הדי ג'י של הדי ג'ייז וג'גולו אמיתי, DJ HELL. על הגיבוי הילד הצרפתי החם אנתוני קולינס ורזידנט הליין, דיפ'ה

ברזילי, תל אביב., 21-03-2008 23:30
גיהנום

בנים ובנות הכינו את תחפושתכם ונפשותיכם להגעתו של אחד האנשים הכי מופרעים ומשפיעים מאחורי עמדות התקליטים. די'גיי הל !!! הפקה בסדרי גודל כאלו מחייבת שיתופי פעולה רחבים,לכן הצטרפו לברזילי מכון גטה הגרמני, והשגרירות הצרפתית בכדי להרים פה הפקת פורים מופרעת במיוחד. בפורים הקרוב תצאו תכם להפלגה מופרעת כשהקברניטים למשימה הם די'גיי הל, הכוכב העולה של הסצנה הפריזאית מר אנתוני קולינס והשייט המקומי דיפ'ה.

הלמוט גייר או Hell כמו שהסצנה העולמית למדה להכיר אותו, הוא לא עוד די'גיי גדול, מדובר בסטאר שמחזיק ביכולות הפקה מרהיבות,אישיות כרזימטית וכושר המצאה וגילוי מדהימים.אנחנו מדברים על וגי'גולו בינלאומי, אחד הדי'גייז היחידים שבאמת נוגעים בגלאם ומתמנגלים עם חוג הסילון ומצד שני מתפלשים בביצת האנדרגאונד העולמית. הוא התחיל את הקריירה שלו לפני 26 שנה,כאחד הדי'גייז הראשונים במינכן. משנות השמונים הוא הספיק למקסס ניו-ווייב, פאנק, היפ הופ והאוס. לעבור לברלין, לעבוד בחנות התקליטים המכוננת הארדווקס, להיות ולנגן שם שהתחילו את הטרזור ו E-Werk. לעבור בניו יורק ולהשאיר שם את חותמו. התעוזה היתה שם מהרגע הראשון, לתקליטו הראשון הוא קרא "ההגדרה שלי למוזיקת האוס".תקליט שהפך לקלאסיקה ענקית. בהמשך בעזרת רצף של תקליטים ואלבומים (שפירוט דיסקוגרפי שלהם ייקח משהו כמו יומיים) הוא פיתח את הקו המוזיקלי שלו שהתבסס על שבירת מוסכמות,חוצפה ושילוב של צלילים מן העבר ועתידנות, מה שתמיד יצר סאונד מקורי ובועט.

במקביל התפתח הדימוי של HELL כסטאר אמיתי כשהוא מופיע על גבי שערים של עיתוני אופנה ומוזיקה ברחבי העולם. הל נחשב לאחד הממציאים והמייסדים את זאנ'ר האלקטרו קלאש, אבל זה רק חלק מזערי מגדודולתו .רבים מהדיי'גייז הגדולים של ימינו גדלו על משנתו ועדיין מעריצים אותו. הל הוא באמת מתווה דרך, בעל אוזן ורגישות לצלילים ולמראות שמעצבים את תרבות המועדונים כמו שאנחנו מכירים לפחות ב15 השנה האחרונות. אוזן שחשפה לעולם כשרנות כמו: טיגה,מיס קיטן וההאקר,ויטאליק ופישרספונר.

עם הלייבל שלו גיג'ולו רקורדס הוא זכה בכל פרס אפשרי, שחרר תקליטים לאמנים צעירים רגע לפני שפרצו כמו גם לאייקונים ענקיים במגוון סגנונות בלתי אפשרי וטעם בלתי מתפשר, ומהווה מופת לשילוב מוסיקה,אומנות ואופנה. הוייב החצוף והסקסי שלו הביאו אותו להיות די'גיי הבית של יו-הפנר במסיבות פלייבוי כמו גם הקבוע של דונטלה ורסצ'ה ועוד מעצבי על שמשגרים אליו מידי פעם מטוס פרטי בכדי שיגיע לנגן במסיבות חוג הסילון שלהם. באולפן הוא שיתף פעולה עם אומנים בסדר גודל של פאף דאדי,גרייס ג'ונס,והלן וגה.

כדי'גיי הודבק לא פעם למר הל התואר גאון. היא ניגן כמעט בכל עיר בעולם כמו גם בפסטלים הכי גדולים על הגלובוס,הוא מחזיק ביכולת לשלב בין איטלו דיסקו ומוזיקה פ'אנקית לבין אלקטרו וטכנו בועטים.הל מגיע לתל אביב שנייה לפני השקת אלבום אומן חדש שהולך מין הסתם להכות גלים ולהציג ורסיה חדשה של האיש רב הפעלים הזה. הל ינגן סט ארוך ומרכזי, נא להיערך נפשית.

ואם זה לא הספיק גם הצרפתים מצטרפים להפלגה ומשגרים אלינו את קברניט נוסף,האיש ששולט בתותחים הכבדים סר. אנתוני קולינס !. כשזה מגיע להאוס סקסי וטכנו עמוק קולינס הוא הכוכב העולה של הסצנה הפריזאית. הוא החל את הקריירה שלו בתקלוט ברחבי צרפת, הבחור המוזר שלא ניגן תקליט אחר תקליט אלא יצר סטים אקלקטיים, עמוקים וסוחפים, עורר את תשומת ליבה של הסצנה המקומית, מה שהביא אותו לנגן בקביעות במועדונים המובלים של צרפת: Rex Club, Batofar, Red Light, Scene Bastille and Club 287. מאוחר יותר החל ליצור מוסיקה והצטרף לקליקה הכי חמה בעיר חבורות הטכנו הפריזאית שכוללת אומנים כמו: שונקי,פול ריץ', דן גאנציה, מארק אנטונה וג'ניפר קרדיני.הקטעים שהפיק נחטפו על ידי לייבלים לוהטים כמו: TUNNING SPORK, LIEBE DETAIL RESOPAL,HIGRADE,MICROFIBRE...... והגדול מביניהם הלייבל של מ.א.נ.ד.י ובוקהשייד: GET PHYSICAL.רצף התקליטים האחרון שלו משובץ בפלייליסטים של רוב הדיי'גייז המובילים ואת השנה האחרונה הוא בילה בדילוג בין המועדונים המובילים באירופה,סר קולינס יגיע לברזילי כדי לנווט אותנו בבטחה אל עבר קפטיין הל!

את הגרנד פינאלה של ההפלגה המטורפת הזאת יספק רזידנט המועדון ואיש הג'ק-אין סר. דיפ'ה,שהצליח לגרוף מחמאות חמות על הסטים שלו משלל הענקים הבינלאומיים שמתארחים על עמדת הברזילי בעונה האחרונה. הסערה הזאת תכלול אסיד האוס,טקנו חד וחומרים תוצרת בית של הבחור. בתכנית האמנותית עוד הרבה ג'וס קלאבי גרידא, פרברטי, פורים סטייל.תתחילו לחשוב על תחפושות. ברצינות. אפשר גם בצחוק...

בחוץ: HELL, בפנים: COLLINS.

DJ HELL, יום שישי ה-21.03, חצות, ברזילי, הרכב 13, תל אביב.

 

תגובות