מדריך

אדמה לחה

ערן צור והסקסופוניסט אלי דג'יברי במופע המשותף "אדמה אחרי הגשם" בפסטיג'אז בגבעתיים.

תיאטרון גבעתים. , 14-03-2008 23:30
אדמה לחה

ערן צור הוציא בשנת 2006 את האלבום "חותך בחתך הזהב" ומאז חזר להופיע באופן קבוע ברחבי הארץ. צור, שהיה סולנה של כרמלה גרוס וואגנר בשנות ה-90 המוקדמות וחבר בלהקת טאטו, החל את קריירת הסולו שלו עם אלבום הבכורה "ערב ב' כסלו" בשנת 1995. מאז הספיק צור להוציא מספר אלבומים שקידמו אותו אל מרכז הבמה של היוצרים בארץ.

אלי דג'יברי החל את הקרירה המוזיקלית שלו בגיל 7 על מנדולינה אבל רק שלוש שנים מאוחר יותר, כשהוא בן 10 בזמן הופעת ג'אז הוקסם דג'יברי מהסקסופון והחליט לעבור לכלי זה. בגיל 16 התחיל לנגן בצורה מקצועית ברביעיה של איריס ועופר פורטוגל. במהלך שנות ה-90 זכה במספר מלגות מלאות לברקלי. אחרי סיום הלימודים ניגן דג'יברי במשך שנתיים עם הרבי הנקוק. כיום הוא מנגן עם המתופף אל פוסטר וגם במינגוס ביג בנד ובחמישייה של אריק ריד. המאפיין בנגינה של דג'יברי הוא יכולתו לאלתר ולהפוך לחלק מהמלודיה. אתר רשמי   

במופע ישירו וינגנו על גיטרות, סקסופון ומנדולינה, שירים של צור ודג'יברי (חלקם בהשמעת בכורה) באינטרפרטציה חדשה הנובעת ממפגש זה. למרות העולמות המוזיקאליים השונים מהם מגיעים אלי וערן הם מצאו מכנה משותף הסובב סביב התפר שבין המנגינה למילים, בעיקר בנושא האהבה.

אלי דג'יברי וערן צור, יום שישי ה-14.03, 23:30, תיאטרון גבעתיים, רמז 40, גבעתיים.

 

תגובות