מדריך

יומני היקר

לקט מיומנים שכתבה הכוראוגרפית רוני פרידמן הופכים כעת למחזה ויזואלי באמצעות מחול וקטעי וידאו ארט. "יומנים", הערב בסוזן דלל

מרכז סוזן דלל, תל אביב, 11-04-2008 14:00
יומני היקר

ששה יומנים, ששה פרקים, שש תמונות בימתיות,  מסע אישי בין ארבע יבשות, מצבי תודעה, מילים, טקסט,  תנועה, תאטרון, שפה, גדילה והתפתחות.

המופע יומנים, יצירת הביכורים של רוני פרידמן, הוא לקט מתוך יומנים שנכתבו על ידה משנת 2000. היומנים מובאים  לידי המחשה ויזואלית באמצעות מחול וקטעי וידאו-ארט.

היצירה נוגעת ביחסים המורכבים בין האינדיבידואל והחברה, מוטיב הייחוד האינדיוידואלי בקבוצה, על הרצון לשמור על מקום ייחודי גם בזמן היותנו חלק ממסגרות שונות, מצב היוצר קונפליקט ובוחן את המסגרות הללו בדרכים חדשות.

"מאז שנת 2000 אני כותבת כל יום בבוקר 3 דפים.הכתיבה הזאת מוציאה ממני את כל המחשבות איתן אני קמה בבוקר, ומפגישה אותן עם הדף. בהתחלה היה לי קשה מאוד לא לצנזר את המחשבות, פשוט לתת לעט לכתוב. פחדתי מדברים שיראו רע מידי, משעמם מידי או סתם דברים שנראו לי מפגרים.עם הזמן למדתי, שהדף סופג הכל! הדפים ספגו מסעות קסומים בעולם וימים של חוסר אונים ובהייה בקירות. הם ספגו הרבה מערכות יחסים מורכבות ולא ברורות, לא מעט זיונים אקראיים וגם תקופות יובש קשות. הדפים ספגו פחדים ואכזבות מעצמי ומהחיים בכלל, והרבה רגעי אושר גדולים. הם ספגו לתוכם את כל המשאלות והחלומות שלי, ועזרו לי להגשים אותם אחד-אחד..."

"יומנים", אנסמבל נעים, יום שישי ה-11.4, 14:00, מרכז סוזן דלל, יחיאלי 5, תל אביב

תגובות