מדריך

לוחצים על כל הכפתורים

Pushing Buttons ערב אלקטרוני ענק עם שלושה מהיוצרים המובילים בסצנה המקומית: Acute, Digital_Me ו- DJ Neckbreaka בלבונטין 7

לבונטין 7, תל אביב., 22-02-2008 23:30
לוחצים על כל הכפתורים

אפשר לומר שPushing buttons הוא המשך ישיר ל'push this button', ערב בעל קונספט דומה שהופק ע"י שי ליברובסקי (Digital_Me) בנובמבר 2003 בג'ה פאן. הליין אפ הורכב בעיקר מאמני הלייבל אק-דאק (אקיוט, טלמעתק (דיגיטל_מי ובינום ניוטון), דה מודלס ורוקסטאר וונאבי) וצמד הבנות Cherry Poison (שלאחר מכן שינו את האות הראשונה בT והפכו לשלישייה), בערב של הופעות אלקטרוניות קצרות. בשונה מערב הופעות קצרות, Pushing Buttons הוא לילה של מסיבה שלמה בלי הפסקות לצרכים טכניים, ועם הופעות חיות ארוכות ומקפיצות. כל אחד מהשלישייה ניחן בסאונד אישי ודרך משלו לתת בראש:

ACUTE (אנדריי שניידר), משלב מוטיבים ממוזיקת בארוק ומוזיקה קלאסית עם ביטים של אלקטרו וטכנו, ויוצר מניפולציות בזמן אמיתי. אנדריי פעיל בלייבל הירושלמי אק-דאק, בו הוציא אי. פי וספליט 7", כמה רמיקסים והשתתף באוספים השונים. מופיע עם החומרים שלו במשך שנים, ולאחרונה זכה להכרה גלובאלית בעקבות טור בלונדון ופריז ב2006 והופעה בפסטיבל המוזיקה האלקטרונית הנחשב 'house of world culture' בברלין ב - 2007.

Digital_Me (שי ליברובסקי) מופיע עם שני סמפלרים ויוצר ביטים כבדים ואפלים, גדושים בסימפולים מתקליטים ישנים, תכניות טלוויזיה מצויירות, טכנו ניינטיז, שירים של הסמשינג פמפקינס ופופ ישראלי. הגדרה סגנונית תהיה מבלבלת, ובכל זאת - בהופעות של הדיגיטל צריך לצפות למקצבי היפ הופ מאסיביים, IDM חתוך ומודבק, או פשוט 'Cut, Paste & Destory בין לבין , שי ליברובסקי שיחרר שני אי. פיים וכמה רמיקסים של טריפ הופ ודראם אן בייס בלייבל אק-דאק; הפיק אי פי וקטע לאוסף של הלייבל בירד סונג במסגרת פרוייקט ההארדקור סייבר פאנקAir Plane Mashed Potatoes (AP:MP); הפיק את 'סמבוסק 2005', הזייה אלקטרוק-פסיכדלית של קבוצת קלצונה, ולאחרונה הקים את הצמד 'דאב מלוח' עם חיים כהן מ The Homesicks, אם להזכיר כמה.

המסר שגד ברוך (פרברים רפיוג'יז, וונדרשמוקן) מנסה להעביר תחת הפסבדון DJ Neckbreaka הוא: מוסיקת ריקודים לא חייבת להיות אפלה ומונוטונית בשביל להתפוצץ בפנים. די ג'יי נק ברייקר נותן הופעהסטמסיבה עם גוון יחודי שרץ קדימה ואחורה בזמן, ומושפע בעיקר ממוסיקה אמריקאית של תחילת המאה הקודמת. הוא משלב את הכל עם טכנו כבד, שירה מעודנת וראפ חולני. גד ברוך הוא אחד המפיקים הבולטים בעולם האנדרגראונד הישראלי. אחד מהראפרים ואיש הסאונד העומד מאחורי הרכב הגאנגסטא- פאנק האגדי - הפרברים רפיוג'יז; ממקימי ההיפ הופ סופר גרופ 'פי.אר טרופרז' ; הפיק אלבומים לצמד הראפרים: "פלד ואורטגה", לראפר "לוקץ איש המערות" ולהרכב הסקא המסורתי "הודסקא אקספלוסיב".  ואם כל זה לא מספיק, אז דעו לכם שגד ברוך מתפקד אף כסולן ואיש הסאונד בהרכב הפנק המזעזע "S.F.T.C"

בתמונה: ACUTE

Pushing Buttons, יום שישי ה-22.02, חצות, לבונטין 7, תל אביב.

תגובות