מדריך

מהפכה בתרבות הצריכה

תזמורת המהפכה, פרוייקט שאפתני, פרי מוחם של שני סטודנטים למוסיקה מאחד בין מוסיקה ואנימציה כמדיום אחד. הופעה בהיכל התרבות בראשון

היכל התרבות, ראשון לציון, 26-02-2008 20:30
מהפכה בתרבות הצריכה

לפני שנתיים וחצי החליטו שני סטודנטים באקדמיה למוסיקה בירושלים כי הגיע הזמן למהפכה. רועי אופנהיים וזוהר שרון הרגישו שעולם הקונצרטים המקומי אינו מתאים לאידיאולוגיה המוסיקלית שלהם. ושמו לעצמם מטרה,להמציא סוג חדש של מיצג שלוקח את המוזיקה למקום חדש. כדי להגשים את המטרה הזאת הקימו השניים את "תזמורת המהפכה". המטרה של התזמורת, היא לתת במה ליוצרים ישראלים ולהיות מעבדה ניסיונית למבצעים ולמלחינים צעירים, לנגן מוסיקה שהם יצרו, בלי תווית של סגנון מסוים. חשוב לתזמורת לשבור את הקונצפט המוכר של קונצרט, לפתוח אותו לדיון מחודש. לכן הפרויקט הנוכחי משלב מוסיקה עם אנימציה.

"התזמורת חיה בסרט", הוא פרויקט שאפתני שנועד להפגיש יוצרים צעירים משני תחומים - אנימציה ומוסיקה - ולאפשר להם ליצור ביחד סרטים. במופע, שהוא שיאו של הפרויקט, תלווה התזמורת בנגינה חיה סרטי אנימציה שיוקרנו על גבי מסך באולם. לפני כשנתיים קיימו השניים מפגש שאליו הזמינו סטודנטים מהמחלקה לאנימציה בבצלאל ומהאקדמיה למוסיקה בירושלים. מתוך הגיבושון הזה יצאו זוגות זוגות, אנימטורים ומוסיקאים, שהתחילו לעבוד ביחד. בפרויקט האנימציה של "תזמורת המהפכה" המטרה המוצהרת לא היתה ליצור סרטים על פי מוסיקה קיימת, כפי שנעשה ב"פנטסיה", וגם לא לכתוב מוסיקה שתלווה את הסרטים, כפי שנעשה בקולנוע ובאנימציה לא פעם. הרעיון היה להשליך את האנימטורים והמוסיקאים למעין מעבדה סגורה, שבה הם ייצרו יחד סרטים. אופנהיים ושרון האמינו שהדיאלוג בין האנימציה למוסיקה תוך כדי יצירה יוביל לתוצאה מעניינת.

במופע "התזמורת חיה בסרט" יוצגו עשרה סרטי אנימציה שנעשו בטכניקות מגוונות, בליווי יצירות מוסיקליות בסגנונות שונים, בין הסרטונים נמצא : בטון (מוסיקה: מיכאל ברקוביץ',  אנימציה: מיכאל פארסט ואריאל בלינקו), כסאות מוזיקליים (מוסיקה: גלעד הוכמן, אנימציה: בן גניסלב ויוני ארוסי) ואפילוג (מוסיקה: דן דוייטש, אנימציה: יעל וייס.)   בנוסף יבוצעו שתי יצירות שנכתבו במיוחד למופע - "צבעים לכלים" (יצירה לתזמורת) ו"צבעים לקולות" (יצירה להרכב קולי).

תזמורת האנימציה, יום שלישי ה-26.02, 20:30, היכל התרבות, ז'בוטינסקי 16, ראשון לציון.

תגובות