מדריך

מלחמת העולמות

בוטניקה וסוליקו מצחצחים חרבות לקרב סגנונות בברזילי. על הקווים - אונילי

ברזילי, תל אביב., 21-02-2008 23:30
מלחמת העולמות

סוליקו -  ווידו, סאבו, רוב ושימי סוניק -שני צמדי דיג'ייז מהראשונים בתל-אביב  (השריטה, פשפש, תמרז לאונג', דינמו דבש) שילוב היפ-הופ, פאנק, רגאיי ודאנסהול, לתוכם הם החלו לצקת עוד ועוד תבלינים מקומיים (בתקופת הסופהביט, המיקסטייפ מסבחה). בימים אלו הם חתומים בלייבל הניו-יורקי J-Dub, שם ייצא אלבום הבכורה המתבשל לאטו על להבה מרוכזת של ניסיונם המוזיקלי המצטבר. בשנה האחרונה הם יוצאים מדי חודש לגיחות מרוכזות לבירות המוזיקה הגדולות של ארה"ב (ניו-יורק, שיקגו, אוסטין, שיקגו ועוד) ומתקלטים לצד כל המי-ומי של הסצינה הבינלאומית (ספאנק רוק, The Rub, דווין דה דוד וכו'). הפקותיהם השונות, לאורן ברזילי, אקסום, קרולינה, והשת"פים עם שועל הפ'אנק קותימאן, צולחות את הייפ או מה שנותר ממנו לעבר אזורים שהרדיו אוהב לפנק בהם את עצמו. יחד עם המוסיקאים שחגים סביבם, סוליקו יוצרים, בארץ ובעולם, חזית ישראלית עכשווית, חוצפנית, ואחוש פ'אנקית.

בוטניקה - נדב רביד ואמיר אגוזי - נפגשו אף הם בימי התמרז הלאונג' (ערבי ש.ל.ג של נדב), ואחרי תקפות הסופהביט הרחיבו את השת"פ ליצירת הקרו המוזיקלי שמתקלט בכל המסיבות הכי שוות שידעה תל-אביב בארבעת השנים האחרונות, אפשר למצוא בתכניתם השבועית בקול הקמפוס ובמסיבות של התחנה או לצד הדיג'ייז הבינלאומיים הכי שווים שנוחתים כאן. בוטניקה רצים על קו התפר שבין מוזיקה שחורה למוזיקת מועדונים - ומביאים לאוזני תל-אביב את המגמות הכי מעניינות בדאנס העולמי שעה (או שעתיים) לפני שכולם קופצים על העגלה (אמרתם דאבסטפ? - תבדקו מי אירח את קוד 9 בישראל  ב- 2001. שמעתם על סינדן? הם אירחו אותו כבר בסוף 2006). בוטניקהומציבים רף בינלאומי בשביל כל הסצינה המקומית, שגם בה יש להם מספר רב של משת"פים חמים (איפה שמעתם את הסטים הראשונים של וולטר ויוגו או כלבתא..?)

את הערב תנחה אונילי האחת והיחידה, שבדיוק תחזור עם חצי מצוות סוליקו מגיחה נוספת לארה"ב; ששיתפה פעולה עם ההרכב פולאר פייר של נדב (ביחד עם מלכיאל גרוסמן שעושה עם אגוזי סשנים ביטים/אילתור חודשיים בשסק) ושבעצמה נמצאת אחרי השקת הסינגל המדובר "GAMES" ועומדת לקראת צאת אלבום הבכורה שלה - First Kiss. אונילי תבצע מן השירים שלה, וכאלו שנעשו ביחד עם נדב, סאבו וסוליקו, תאלתר בחופשיות ותהיה כובשת כמו שהיא תמיד.

סוליקו vs. בוטניקה, יום חמישי ה-21.02, חצות, ברזילי, הרכב 13, תל אביב.

תגובות