מדריך

זאת לא פאניקה, זאת היסטריית המונים

שנים של המתנה, ניסוי וטעיה, מתנקזים לערב אחד. ערב ההשקה של PANIC ENSEMBLE בבארבי.

בארבי, תל אביב., 20-02-2008 22:00
זאת לא פאניקה, זאת היסטריית המונים

שנת 2007 הייתה אחת השנים הפוריות של האינדי בישראל שהוציא אלבומים מעולים של: שלומי שבן, נעם רותם, עמית ארז, אטליז, קותימן, הפה והטלפיים, מידנייט פיקוקס. שכחתי עוד כמה אני יודע, אבל הרבה כבוד. Panic ensemble הרכב רוק קברט מבית היוצר של רועי ירקוני ממשיך את הבשורה לתוך 2008.

ראשיתו של ההרכב באלבום בשם "פאניק" שהקליט רועי לבדו באולפנו הביתי. האלבום התבסס על מוסיקה שכתב להצגה "הדרך לעין חרוד", שהוצגה בפסטיבל עכו 2005 ואשר אליה התווספו שכבות עיבוד נוספות וטקסטים בנושא התקפי פאניקה הלקוחים ממגזינים בעוסקים בנושא זה והולחנו כשירים וטקסטים מוקראים. במקביל עבד ירקוני על ערב משותף של מוסיקה משולבת אימפרוביזציה במחול עם חברי תאטרון קליפה, אשר כלל הופעות של הרכביו הקודמים והחומר החדש - פאניק. לצורך ביצוע פאניק גיבש הרכב מוסיקאים חדש הכלל את יעל קראוס, גליה חי - נגנית הויולה העסוקה בארץ וחברה קבועה בנקמת הטרקטור, הגיטרסיט ארז קריאל (סימפוזיון), יציב כספי וישי זומר. בנוסף, סיים לכתוב שיר ארוך ומפותל בשם "Night Hawks" לצורך ביצוע שיר זה הזמין לנגן את חברו האקורדיוניסט בוריס מרצינובסקי והחצוצרן חבר תיאטרון קליפה דירק קונש. זו היתה הופעת הבכורה של ההרכב נטול השם, אשר הוקלטה והונצחה באי.פי "הופעה חיה בתאטרון קליפה". ירקוני התאהב בהקלטה ובעצת אבי בללי גנז את הדיסק "פאניק" שהקליט לבדו והחליט להקליטו מחדש עם חברי הלהקה נטולת השם מאותו ערב בתיאטרון קליפה.

ההופעות הבאות של ההרכב היו עדיין קצרות מדי מפני שלא נכתב מספיק ולכן היו בעיקר הופעות משותפות עם אמנים אחרים במקביל העלו מופע משותף בשם "לפרק ולחבר ת'צורה" עם הכוריאוגרפית והרקדנית רונית זיו אשר כלל ביצוע של חצי שעה לשירים מתוך הדיסק "פאניק" כל אותה תקופה היה ההרכב חסר שם. לפעמים הוצג כ"רועי ירקוני", לעתים כ"אנשי הלילה" ואף כ"רועי ירקוני והנייטהוקס". השם "פאניק אנסמבל" הוכרז רישמית בהופעה שקיים ההרכב בפאב התל אביבי "אברקסס". אמצע 2007 הצטרפו רשמית להרכב יהוא ירון (קונטרבאס ובאס) ועומר הרשמן וכיום מונה ההרכב שמונה חברים: יעל קראוס- שירה, רועי ירקוני - פסנתר לפטופ, גליה חי - ויולה וקולות, יהוא ירון - קונטרבס ובס, עומר הרשמן - גיטרות וקולות, בוריס מרצינובסקי - אקורדיון, נעה גולנדסקי - כלי הקשה וקולות ודירק קונטש - חצוצרה ושירה.

Panic Ensemble, יום רביעי ה-20.02, 22:00, בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב.

תגובות