מדריך

תעצרו את הטכנולוגיה - אני רוצה לרדת

מר דודן מבין לפתע שהקדמה והטכנולוגיה לא יוכלו להחליף את המגע האנושי ולפתור את בדידותו. אז הוא יורד למחתרת, ומתאהב, "פינוק מטריף"

תאטרון קרוב, לוינסקי 116, תל אביב, 03-12-2010 21:00

תגיות: פינוק מטריף, תיאטרון, קרוב, ניקו ניתאי

תעצרו את הטכנולוגיה - אני רוצה לרדתיחצ

מר דודן הוא פרט קטן בתוך אוכלוסיה גדולה, פרט חסר חשיבות סטטיסטית אפילו כלפי עצמו, כיוון שהוא עובד כפקיד בסטטיסטיקה. כתוצר צייתני של שטיפת מוח ענפה ומשוכללת, דודן מיצג את הבינוניות המושלמת של חברת השפע הצרכנית וההישגית, המספקת לאוכלוסיית ה"אובדים" את כל השירותים והפינוקים האפשריים, מלבד המגע האנושי.

 

דודן, ילד הטיפוחים של הקידמה, מגלה שלמרות מבצר הביטחונות שהוא בנה בעמל רב סביבו, עדיין לא הצליח לבטח את עצמו נגד הבדידות וחוסר האהבה. ואז הוא משנה את חייו באורח מהפכני וממלא את מגוריו הריקים בנוכחות של פיתון, וגם מתחיל לטפל בו ולהגן עליו. מאותו רגע הוא רשאי לזקוף לחשבון הפיתונים את האדישות הסביבתית ואת חוסר היחס האנושי.

 

מאחר שהפיתון הוא שריד עתיק יומין שלא נכנע לפלאי הטכנולוגיה, דודן מתחיל להתייחס אל עצמו כאל אדם החי במחתרת. כמו "כל אדם" בן זמננו - מצחיק ומגוחך, הוא עובר דרך כל המוסדות (דת, פוליטיקה, משטרה, בירוקרטיה, פסיכולוגיה וכמובן - זנות), על מנת לסנגר על הפיתון שלו הוא מחפש שותפים תומכים למאבק. כבת ברית טבעית מופיעה מדמואזל דרייפוס. הוא מתאהב בה, ומתחיל להקים מגדל שלם של תוכניות לפי כל הכללים של "איך להצליח בחיים ובחברה".למראית עין זהו סיפור אהבה פשוט, אך דודן מנסה לנהל אותו לפי נתונים סטטיסטיים בדוקים. ניסיונותיו מצחיקים ונוגים בעת ובעונה אחת ולבסוף החולשות האנושיות משתלטות על כל השכלולים והחישובים.

תגובות