מדריך

ג'אז בצוללת

הצוללת הצהובה מחזירה את ליין הג'אז השבועי אחרי העדרות של ארבעה חודשים עם הופעה של תשיעיית ממלו גיטנופולוס

צוללת צהובה, ירושלים., 12-02-2008 21:30
ג'אז בצוללת

גיטאנופולוס נולד בירושלים ב1945, לאב מוסיקאי, הוא ספג את תרבות המוסיקה בביתו. היכרותו הראשונה עם הג'אז התרחשה בקונסרבטוריון למוסיקה, שם פגש את המורה לסקסופון וקלרינט, אז עולה חדש מארצות הברית - מל קלר. בשוף שנות ה-60 עבר לתל אביב והרבה להגן במועדון ה"כליף" במלון דן ולהופיע בהקלטות של אמנים אחרים. בין 1972-1988 עבר גיטנופולוס לארה"ב, שם השלים את השכלתו המוסיקלית בלימודים בבקרלי קולג' והופעה בהרכבים שונים, כדוגמת התזמורות של לז אלגרט, מל לואיס, וג'ימי דורסי, השביעייה של ג'ק מקדאף, הביג בנד של צ'ארלי פרסיפ, ועוד.

עם שובו לארץ השתלב ממלו בפעילויות הג'אז כאן, ושמו נקשר בהרכבים שונים שניגנו במסגרות הג'אז הממוסדות בישראל: פסטיבל "ג'אז בים האדום", שלימים הפך ממלו לחבר בוועדה האמנותית שלו; פסטיבל "ג'אז בלוז ווידאוטייפ", שבו הופיע פעמים אחדות. ממלו מלמד בקביעות בבית הספר "רימון", ובאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים.

תשיעיית ממלו גיטנופולוסהרכב של תשעה נגנים, הכולל 6 כלי נשיפה ושלישיית קצב, מאפשר עיבודים מתוחכמים והשגת מצלול עשיר.  ההרכב מנגן סטנדרטים וקטעים מקוריים של ממלו והתוצאה היא Hard Core ג'אז במיטבו. חברי ההרכב:ממלו גיטנופולוס - סקסופון טנור, רוברט אנצ'יפלובסקי - סקסופון אלט, אלון פרבר - סקסופון בריטוןגיא דוד - חצוצרה, יעקב עמר - חצוצרה, ירון אוזנה - טרומבון, אלק כץ - פסנתר, דימה גרוצקי - בסגדעון פסחוב - תופים

לפני ההרכב יפיע ההרכב "דיקסילנד" של תלמידי מגמת המוסיקה של הצוללת.

תשיעיית ממלו גיטנופולוס, יום שלישי ה-12.2, 21:00,, צוללת צהובה, הרכבים 13, ירושלים

תגובות