מדריך

קני לרקין

פשוט לא יכולה להיות כותרת יותר ממצה. אחד ממיסדי הטכנו של דטרויט מגיע להופעה אגדית, בברזילי

ברזילי, תל אביב., 08-02-2008 23:30
קני לרקין

היריעה באמת קצרה מכדי לסקר את 20 שנות העשייה של לארקין,כמות הרליסים,הרמיקסים,שיתופי הפעולה והמחמאות שהבחור סחט מהתקשורת היא משימה כמעט בלתי אפשרית.לכן נביא לכם כמה פרטים שתבינו למה הוא אגדה.לרקין בן הדור השני לטכנו מדטרויט (שחואן אטקינס, דריק מיי, וקווין סנדרסון הם המייסדים).  יחד עם פיגורות כמו קארל קרייג, ג'ף מילס וריצ'י האוטין לארקין נהג להסתובב בסוף שנות השמונים עם בחור קנדי, לבנבן ומוזר שענה לשם ריצ'י האוטין, אחד התחביבים שלהם היה לנסוע מסביב לעיר בלילות ולהאזין לתוכנית הרדיו של דאריק מיי שכונה באותם ימים "Mayday".הם נחשפו למוסיקה העתידנית ששלישיית המייסדים החלה להפיץ במועדונים ובתחנות הרדיו המקומיות. מאוחר יותר יהיה זה ריצ'י שגם ייתן לו את ההזדמנות הראשונה כשישחרר את התקליט הראשון של קני בלייבל הטרי שלו, Plus 8. מהרגע שהודפס ויצא לאוויר העולם התחיל התהליך הבלתי נמנע של הפיכתו של הבחור האנונימי מדטרויט לאחת מהדמויות הבולטות בסצנת הטכנו העולמית .

האלבום הראשון של לרקין יצא ב-94 בלייבל האנגלי העצום Warp, אלבום שהשפיע רבות על גיבוש הסאונד של הלייבל ועל האלקטרוניקה האירופאית בכלל. האלבום השני יצא בלייבל הטכנו החלוצי מבלגיה, R&S. אחרי שני האלבומים ועוד כמה רליסים מרשימים, התייצב קני כקול ייחודי וחדשני שיצא מעיר המכוניות. מתוחכם  אבל בעל נשמה שחורה וענקית, לא מפסיק לחדש ולא שוכח לרגש וליצוק המון פ'אנק וגרוב למוסיקה שלו.

קני לרקין, יום שישי ה-08.02, חצות, ברזילי, הרכב 13, תל אביב.

לקני יש גם קריירה שנייה, תאמינו או לא, הוא אמן סטנד אפ, הוא אפילו חשב לפרוש מעסקיי המוסיקה ולעסוק רק בזה. אך חיידק הטכנו תקף אותו שנית ובשנת 2004 הוציא שני אלבומים במכה. אחד גרובי במיוחד, המתחקה אחר שורשי הבלוז, גוספל ופ'אנק השחורים שלו. תחת הכינוי שלו Dark Comedy והשני אלקטרוני ועמוק בלייבל Peacefrog. לארקין ידוע גם בתור דיג'יי פנומן השולט בטכניקה וירטואוזית בתקליטים. הוא נע בין טכנו עמוק ומרגש, להאוס שמן ופ'אנקי. קני מגיע אלינו מספר שבועות לפני שיא חדש בקריירה : השקת אלבום חדש בלייבל של קארל קרייג  Planet-E. הרזידנטים, טובי ודיפה, יתנו את המקסימום לפניו ואחריו.

תגובות